Budują boisko przy gimnazjum


Trwa budowa boiska wielofunkcyjnego przy Gimnazjum nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej w Lubartowie. Od września młodzież będzie mogła ćwiczyć w godnych warunkach.

Zostały już wykonane fundamenty pod murki oporowe dookoła boiska, wylano fundamenty pod nowe słupy oświetleniowe, wyłożono cześć kostki – mówi Jerzy Zbiciak, dyrektor Gimnazjum nr 1 w Lubartowie. – Prace trwają, firma deklaruje że wyrobi się w terminie.

Inwestycja jest realizowana dzięki dofinansowaniu w ramach Wojewódzkiego Wieloletniego Programu Bazy Sportowe. Konkurs na dofinansowanie tego typu przedsięwzięć trwał do 21 stycznia 2012 r. Warunkiem koniecznym było posiadanie aktualnej dokumentacji budowy takiego obiektu. Wymaganą dokumentację szkoła miała już w 2008 r.

Jak informowaliśmy w poprzednim Lubartowiaku – Urząd Wojewódzki wyłoży 100 tys. zł. Resztę – Urząd Miasta. Całość wykona firma Eurocourt z Radomia za 548 tys. zł. Na boisku będzie można zagrać na m.in. w siatkówkę, kometkę, tenisa czy w koszykówkę. Nawierzchnia zostanie wykonana z poliuretanu ELAN. Dodatkowo obiekt zostanie wyposażony w przenośne dwurzędowe trybuny z siedziskami na 48 osób. W projekcie uwzględniono budową kanalizacji deszczowej oraz system odwodnienia. Całość zostanie ogrodzona, oraz wymienione zostanie całkowicie oświetlenie boiska.

PO, (J.A.)