Budynek przy Farnej 4 zostanie przebudowany

 5 ofert wpłynęło do Urzędu Miasta Lubartów w związku z przetargiem na przebudowę budynku  przy ulicy Farnej 4. Obecnie mieści się tu Redakcja Lubartowiaka. Przypominamy, że inwestycja  realizowana jest w ramach projektu „Zielony LOF” współfinansowanego  ze środków unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014 –2020.

Przetarg na przebudowę tego budynku ratusz ogłosił 29 stycznia. Oferty można było składać do 14 lutego. Jak informuje burmistrz Krzysztof Paśnik – w przetargu wpłynęło pięć ofert. Jedna z nich wpisuje się w zaplanowany kosztorys, nieznacznie przekracza kwotę przeznaczoną na ten cel. Prawdopodobnie umowa na przebudowę zostanie podpisana jeszcze w lutym.

Miasto przeznacza na przebudowę kwotę 348 273,66 złotych. Oferta firmy z Lublina wynosi 348 705, 00 złotych. W budynku przy ulicy Farnej 4 ma zostać przeprowadzony remont elewacji, wymiana więźby i pokrycia dachowego, docieplenie stropu. Ponadto wymiana stolarki drzwiowej, wymiana instalacji elektrycznej oraz sanitarnej. Przebudowane zostanie też wnętrze budynku. Obiekt zostanie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Termin zakończenia prac przewidziano na 30 listopada br.

Sylwia Cichoń