Byli bardzo nieskuteczni, ale jednak wygrali

Piłkarze Lewartu Lubartów kontynuują serię gier kontrolnych, które przygotują zespół do rundy wiosennej sezonu 2023/2024 w lubelskiej IV lidze. W sparingu numer pięć podopieczni Grzegorza Białka wygrali w Lubartowie 2:0 z ligowym rywalem – Kryształem Werbkowice.

W pierwszej połowie zespół z Lubartowa wypracował kilka sytuacji, po których powinny paść bramki. Dwa razy gości uratował słupek, a w dwóch następnych sytuacjach bramkarz przyjezdnych wygrywał pojedynki sam na sam z piłkarzami Lewartu. Po zmianie stron gospodarze znaleźli jednak sposób na dobrze dysponowanego bramkarza Kryształu. Na listę strzelców wpisali się Krystian Żelisko i zawodnik testowany. Dzięki temu „biało-niebiescy” wygrali trzeci kolejny mecz podczas przygotowań do rundy wiosennej.

Lewart Lubartów – Kryształ Werbkowice 2:0; bramki dla Lewartu zdobyli: Krystian Żelisko i zawodnik testowany.

Skład Lewartu: Tutaj – Pęksa, Niewęgłowski, Gede, Plesz, Kompanicki, zawodnik testowany, Aftyka, Najda, Myśliwiecki, Żelisko; grali także: Podleśny, Majewski, Zieliński, Sulowski i  dwóch zawodników testowanych.

Najbliższy mecz kontrolny piłkarze Lewartu rozegrają w sobotę 9 marca. O godzinie 12.00 na boisku w parku (przy dobrych warunkach pogodowych) rozpocznie się pojedynek z Tarasolą Cisy Nałęczów. Będzie to sprawdzian generalny przed inauguracją rundy wiosennej. Pierwsza kolejka drugiej części rozgrywek zaplanowana jest na weekend 16/17 marca. Lewart zagra w sobotę 16 marca na wyjeździe z Granitem Bychawa. Pierwszy raz przed własną publicznością zaprezentują się lubartowianie w sobotę 23 marca. O godzinie 13.00 rozpocznie się mecz drugiej kolejki rundy rewanżowej Lewart Lubartów – Grom Kąkolewnica.

Tekst i foto: Ireneusz Góźdź