Całe miasto czyta dzieciom

Trzeci rok z rzędu,  Filia nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. A. Mickiewicza w Lubartowie zorganizowała tygodniową akcję „Całe miasto czyta dzieciom”. Codziennie o godzinie 10:00 od 15 do 19 kwietnia bajki i wiersze czytała inna osoba. 

W środę 17 kwietnia wiersze Jana Brzechwy i Juliana Tuwima czytał burmistrz Janusz Bodziacki. W czasie spotkania odpowiadał na  pytania zadawane przez dzieci, dotyczące zarówno pracy zawodowej jak i życia prywatnego. Po spotkaniu każde z dzieci otrzymało upominek – odblask.

Czytanie książek najmłodszym, to najlepszy sposób wspólnego spędzania czasu i najlepsza inwestycja w przyszłość dziecka, które w ten sposób uczy się obcowania z literaturą, rozbudowuje słownictwo, zdobywa wiedzę i wyrabia w sobie nawyk sięgania po książki. Lubartowska inicjatywa nawiązuje do akcji „Cała Polska czyta dzieciom”, mającej na celu zachęcenie rodziców i wychowawców do codziennego 20-minutowego głośnego czytania dzieciom.

W tegorocznej edycji bajki i wiersze czytali dzieciom: Leszek Gajuś –  zastępca nadleśniczego z Nadleśnictwa Lubartów; Małgorzata Gryglicka Szczepaniak  – Dyrektor Lubartowskiego Ośrodka Kultury; Krzysztof Świć Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 oraz Marian Bober Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3.                        ( Piotr Opolski)