Charytatywne lubartowskie bieganie

Jak już informowaliśmy w niedzielę 10 września odbędzie się X Lubartowski Półmaraton „Bez granic”. Organizatorem jest Stowarzyszenie Alwernia Franciszkańskie Dzieło Promocji Młodzieży i Rodziny, a współorganizatorem Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom „Niech się serce obudzi” im. Jana Pawła II.

Będzie to mały jubileusz lubartowskiej imprezy. Po raz dziesiąty biegacze zmierzą się z dystansem półmaratonu. Jak zwykle, imprezy organizowane przez Alwernię mają wymiar charytatywny. Podobnie, jak podczas czerwcowego biegu Pokój i dobro zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na leczenie Ali, małej mieszkanki Lubartowa, u której zdiagnozowano zespół Retta. Dotknięte nim dziecko traci umiejętności, których się nauczyło, również jego dalszy rozwój zostaje zahamowany i jest bardzo utrudniony.

Organizatorzy ciągle pracują nad koncepcją imprezy. Zapowiada się moc atrakcji dla wszystkich uczestników. Już teraz możemy przedstawić kilka punktów z bogatego programu. Będą Biegi Malucha, czyli rywalizacja najmłodszych adeptów biegania. Przewidziano kilka tras różnej długości, w zależności od wieku dzieci. Na dystansie 6 kilometrów będą mogli wystartować zawodnicy na wózkach. Na placu przed Ratuszem umiejscowione będzie miasteczko biegaczy. Tam zaplanowano m.in. festyn integracyjny. Każdy chętny będzie mógł wziąć udział w biegu integracyjnym na dystansie 400 metrów. Jest on dedykowany osobom niepełnosprawnym, ale do udziału w nim są zaproszeni wszyscy chętni.

W czasie imprezy odbędą się dwa równoległe biegi: Półmaraton – długość trasy: 21,0975 km i Szóstka bez granic – długość trasy: 6 km – propozycja dla tych, którzy nie czują się na siłach, aby pobiec dłuższą trasę. W półmaratonie mogą wziąć udział osoby, które ukończyły lub do końca br. ukończą 18 lat, w biegu na 6 km – osoby, które ukończyły 15. rok życia lub do końca br. ukończą 15 lat. Szczegółowe informacje na temat lubartowskich biegów można znaleźć na kanałach informacyjnych stowarzyszenia Alwernia Lubartów. Można już zapisać się na lubartowskie biegi.

Linki do zapisów: https://www.e-gepard.eu/show-race/2674…

https://www.e-gepard.eu/show-race/2675…

ig