Charytatywnie dla Hospicjum św. Anny

Za nami koncert charytatywny pod hasłem „Relaks dla Hospicjum”. Występy artystyczne, licytacja na rzecz Hospicjum św. Anny w Lubartowie, wystawa ikon litewskiego zakonnika – to punkty koncertu, który miał miejsce 25 listopada w Lubartowskim Ośrodku Kultury.

Koncert zorganizowali uczestnicy pielgrzymki samochodowo- rowerowej do Sanktuarium Maryjnego w Fatimie, skupieni w Miejskim Kole Turystyki Rowerowej „Relaks”. Jak podkreślał pomysłodawca sobotniego wydarzenia, Tadeusz Matwiejczyk, udało im się zebrać blisko 28 tysięcy złotych na wsparcie lubartowskiego hospicjum. Placówka w tym roku obchodzi 16-lecie działalności, trwa jej rozbudowa.

W programie zebrani usłyszeli nie tylko rodzimych artystów, ale też gości zagranicznych. Wystąpili uczniowie Szkoły Muzycznej z Raiseniai – Ewelina Dubauskaite oraz Laurynas Žiedas.
Zaprezentował się chór męski Bas Canto z gminy Niemce. Piosenkę „O pomaganiu ludziom” zaśpiewała Małgorzata Staszek.

Utwory Mozarta i Heydna wykonały uczennice Społecznej Szkoły Muzycznej w Lubartowie : Agnieszka Pietruszka, Lena Błaszczak, Aleksandra Szczerba. Na scenie można było również zobaczyć młodych gitarzystów z LOK pod kierunkiem Zbigniewa Skrzypka. wystąpiła Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury Martyna Stasiak. Utwory „Love story” i „What a wonderful word” wykonał pianista Maciej Parol.

Ważnym punktem programu była aukcja na rzecz Hospicjum św. Anny w Lubartowie. Licytowano dwie ikony litewskiego zakonnika oraz koszulkę sportowca – siatkarza Łukasza Kaczmarka.

Goście mieli też okazję obejrzeć prezentację multimedialną dotyczącą pielgrzymki rowerzystów z MKTR Relaks do Fatimy, która miała miejsce na przełomie lipca i sierpnia. W związku z charytatywnym charakterem wydarzenia nie zabrakło zbiórki środków na pomoc hospicjum, w którą zaangażowani byli wolontariusze – Anioły z II LO.

Sylwia Cichoń