Charytatywny mecz dla Marcela

Mecz I Rundy Pucharu Polski: KS Serniki- KS Czarni Pliszczyn zorganizowano 7 sierpnia na boisku w Woli Sernickiej. Podczas meczu zbierano pieniądze dla Marcela Majek, mieszkańca gminy Serniki, o którym pisaliśmy na naszych łamach. Udało się zebrać blisko 11 tysięcy złotych.

Rywalizacja zakończyła się wynikiem 3:3. Po rzutach karnych ostatecznie zwyciężyła drużyna z Pliszczyna. Wszystkim zgromadzonym kibicom towarzyszyła solidna dawka wrażeń i emocji. Po zakończonym meczu odbyła się licytacja koszulki Bartosza Śpiączki z autografami zawodników Górnika Łęczna. Szczęśliwy zwycięzca pieniądze z licytacji – 800 zł w całości przeznaczył na zbiórkę pieniędzy dla Marcela.

Sześcioletni chłopiec zmaga się z koślawością kolan i stóp, która jest uwarunkowana chorobą genetyczną- dysplazją wielonasadową. Ogromną szansą na odmienienie życia Marcelka jest operacja w Paley European Institute. W związku z tym w tym dniu zorganizowano zbiórkę publiczną na rzecz pomocy chłopcu, której organizatorem była Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Słoneczko”.

Podczas tych wydarzeń każdy mógł znaleźć coś – były ciasta, lody, wata cukrowa i popcorn. Najmłodsi natomiast mogli skorzystać z dmuchańców oraz bawić się w towarzystwie animatorek, które oprócz ciekawych zajęć potrafiły poprzez malowanie buziek zamienić maluchy w zwierzątka i jednorożce. Na boisku warto było obejrzeć występ taneczny uczennic ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Woli Sernickiej a także mecz młodzików młodszych KS Serniki – KS Czarni Pliszczyn. Mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy 3:2.

Ramię w ramię stanęliśmy, aby pomóc Marcelkowi osiągnąć najważniejszy cel: sprawnie chodzić! Do akcji dołączyło się wielu wspaniałych ludzi, bez których udziału ta inicjatywa nie byłaby możliwa. Serdeczne podziękowania dla Wójta Gminy Serniki, Radnych Gminy Serniki, dla kochanych Pań z Koła Gospodyń Wiejskich „Zaradna Pani” z Woli Sernickiej oraz Koła Gospodyń Wiejskich Nowa Wieś za upieczenie pysznych ciast i uwielbianą przez dzieci watę cukrową, Stowarzyszeniu „Nowoczesna Gmina” w Sernikach, Stowarzyszeniu „Wspólny cel”, Gminnej Bibliotece Publicznej w Sernikach, Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Woli Sernickiej, „Majeczka”- Organizacja Imprez, Społem Lubartów Sp z o.o., „Karolina Lejkowska Fotografia”, „Animator Lubartów” Dagmara Żeleźnik. Przybyłym osobom, które zaangażowały się i pomogły nam zrealizować to fantastyczne przedsięwzięcie, serdecznie dziękujemy -mówi Daniel Kisiewicz, jeden z organizatorów wydarzenia.

Dzięki tej wspaniałej inicjatywie udało się zebrać na ten cel 10 952,16 zł.

Organizatorzy proszę o dalsze wsparcie i angażowanie się na rzecz pomocy Marcelkowi. Poniżej linki do zbiórek:

• Zbiórka na leczenie Marcelka prowadzona jest poprzez stronę:

https://takaakcja.org.pl/pomoz-marcelkowi

• Grupa z licytacjami:

https://www.facebook.com/groups/1126010354634363

• Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „ SŁONECZKO”. Numer konta: 89 8944 0003 0000 2088 2000 0010, tytuł przelewu- Darowizna Marcel Majek 726/M.

opr. Red.

Foto: Karolina Lejkowska