Chcą modernizacji dworca w Lubartowie

W czwartek 18 kwietnia o godz. 13.00 przed budynkiem Dworca Kolejowego w Lubartowie zorganizowana zostanie konferencja prasowa rozpoczynająca zbiórkę podpisów pod petycją do Prezesa PKP S. A. w sprawie modernizacji dworca w Lubartowie.

Modernizacja Dworca Kolejowego w Lubartowie jest ważnym projektem dla mieszkańców regionu, zwłaszcza w związku ze wznowieniem ruchu kolejowego na trasie Lublin-Łuków. Inicjatorzy akcji chcą  projekt modernizacji dworca wpisać do wieloletniego Programu Inwestycji Dworcowych oraz otworzyć monitorowaną całodobową poczekalnię dla podróżnych.

Zainteresowanie mieszkańców Lubartowa korzystaniem z połączeń kolejowych znacznie wzrosło w ostatnim czasie. Wynika to z remontu linii kolejowej Warszawa-Lublin oraz wznowienia ruchu kolejowego na trasie Lublin-Łuków. W związku z rosnącymi potrzebami podróżujących zachodzi konieczność zmodernizowania obiektu dworca. Obecnie pasażerowie nie mogą skorzystać z poczekalni, gdyż jej remont, zakończony w 2009 r., objął jedynie zewnętrzną elewację budynku. Sam dworzec jest niefunkcjonalny, niedostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, a jego zabytkowe wnętrza niszczeją. Dodatkowo, wskutek tego, że budynek dworca nie jest monitorowany, ulega dewastacji.

Akcję zbierania podpisów pod petycją za modernizacją dworca kolejowego przeprowadzą lokalni działacze Prawa i Sprawiedliwości. Akcja będzie prowadzona do końca kwietnia w głównych punktach Lubartowa.