Chcą postawić na swoich

Piłkarze Lewartu Lubartów rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. Pierwsze zajęcia odbyły się w sobotę 13 lipca. Zespół prowadzi trener Grzegorz Białek. Rozgrywki w lubelskiej IV lidze rozpoczną się w weekend 10 i 11 sierpnia.

Lewart1Lubelska IV liga w sezonie 2013/2014 składała się będzie z 16 zespołów: Orlęta Łuków (spadkowicz z III ligi lubelsko-podkarpackiej), GKS II Bogdanka, Victoria Żmudź, Janowianka Janów Lubelski, Lewart Lubartów, Stal Poniatowa, Ruch Ryki, Sparta Rejowiec Fabryczny, Orion Niedrzwica Duża, Opolanin Opole Lubelskie, Roztocze Szczebrzeszyn, Lutnia Piszczac (zespoły, które w poprzednim sezonie grały w tej lidze) oraz Hetman Żółkiewka, Powiślak Końskowola, Łada 1945 Biłgoraj i Unia Krzywda (beniaminkowie).

Jeżeli chodzi o sprawy personalne, to zanosi się na duże zmiany i ruchy kadrowe. Pod koniec rundy wiosennej zrezygnowano z Patryka Grzegorczyka, Karola Herdy i Łukasza Sobiecha. Po sezonie pożegnano się z Pawłem Koleńcem, a piłkarską karierę zakończył Borys Kaczmarski. O angaż w Lubliniance starają się Wojciech Bijan i Damian Kuzioła, zaś Krzysztof Bodziak chciałby spróbować gry w wyższej niż IV klasie rozgrywkowej. Okres wypożyczenia zakończył się Jackowi Tymosiakowi. Lista tych, którzy odeszli lub najprawdopodobniej odejdą jest długa. Kto ich zastąpi?

– Chcemy postawić na naszych wychowanków lub piłkarzy z okolicznych miejscowości zauważa prezes Miejskiego Klubu Sportowego „Lewart” Lubartów Maciej Jaworski.

Pewne już jest, że do drużyny po rocznej przerwie powraca jej długoletni zawodnik i kapitan Tomasz Mitura. Do gry w Lewarcie przymierzani są wychowankowie lubartowskiej jedenastki, którzy ostatnio występowali w Pogoni 07-Perle Lubartów Rokitno: Tomasz Kamiński, Erwin Nogal i Michał Serwin. Z wypożyczeń do innych klubów powracają młodzi zawodnicy – Adrian Zagajski i Mateusz Kompanicki. W Lubartowie najprawdopodobniej dalej będzie występował Dawid Niewęgłowski. Być może dołączy do niego starszy brat Jakub. Obaj są wychowankami Victorii Parczew.

– Dążymy do tego, żeby kadra zespołu liczyła 20-22 zawodników mówi prezes Jaworski. Szczególnie potrzebujemy napastnika i drugiego bramkarza. Liczę, że poprawi się atmosfera w drużynie. Wierzę, że Tomek Mitura da dobry przykład i odpowiednio zmobilizuje młodszych kolegów.

Do rozgrywek lubartowianie przygotowują się w Lubartowie i okolicznych miejscowościach. Przed inauguracją ligi zaplanowano rozegranie kilku spotkań kontrolnych. Pierwszy mecz nowego sezonu lubartowska jedenastka rozegra 10 lub 11 sierpnia.

ig

Parzyszek i Pikul
Młodzież Lewartu, która sprawdziła się wiosną i ma szansę decydować o obliczu zespołu w nadchodzącym sezonie; od prawej: Adrian Parzyszek i Dawid Pikul.