Chcesz wiedzieć o swoim leczeniu – aktywuj ZIP

szpitalllaLubartowski szpital zaprasza mieszkańców powiatu lubartowskiego do skorzystania z możliwości  aktywowania konta ZIP. Dzięki niemu można uzyskać historyczne dane o  swoim leczeniu i  jego finansowaniu gromadzone od 2008 r. przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

12 sierpnia w godzinach 9.00-15.00 w sali konferencyjnej (parter, przy sklepiku) lubartowskiego szpitala funkcjonować będzie stanowisko, w którym możliwe będzie utworzenie konta dostępowego do  Zintegrowanego Informatora Pacjenta (ZIP). Dzięki aktywnemu kontu ZIP będzie możliwe  uzyskanie informacji o swoim leczeniu.  Należy zabrać ze sobą dowód osobisty lub paszport.

Co to jest ZIP?

Zintegrowany Informator Pacjenta, jest ogólnopolskim serwisem udostępniającym zarejestrowanym użytkownikom historyczne dane o ich leczeniu i  finansowaniu leczenia, gromadzone od 2008 r. przez Narodowy Fundusz Zdrowia. ZIP składa się z czterech głównych części – serwisu informacyjnego Twój Portal, informatora Gdzie się leczyć, Rejestru Usług Medycznych oraz strony Prawo do świadczeń zdrowotnych.
Konto w ZIP to łatwy, szybki, wygodny i bezpieczny dostęp do ważnych informacji o leczeniu.Aby mieć wgląd w informacje o swoim leczeniu począwszy od 2008 roku wystarczy  zarejestrować się w systemie ZIP. Można to zrobić poprzez stronę internetową zip.nfz.gov.pl lub można zgłosić się osobiście do Lubelskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ w celu rejestracji i otrzymania loginu i hasła. Więcej informacji na stronie LOW NFZ nfz-lublin.pl lub zip.nfz.gov.pl.