Chcesz zobaczyć symulację ataków hakerskich? Przyjdź na prelekcję

Zdecydowana większość z nas nie zdaje sobie sprawy z tego jak bardzo jesteśmy narażeni na ataki hakerskie oraz jak łatwo jest je przeprowadzić. Jak się przed nimi ustrzec i jak chronić swoje dane  opowie grupa informatycznych zapaleńców z lubartowskiej szkoły podczas otwartej prelekcji 29 listopada.

Michał Winiarski, Damian Paluch, Tobiasz Brzeziński, Michał Kobyłka są uczniami Lubartowskiego Technikum Informatycznego. Biorą oni udział w ogólnopolskiej olimpiadzie „Zwolnieni z Teorii”, gdzie realizują własny projekt „W sieci – czyli jak nie dać złowić się hackerom”.
W internecie nieustannie trwa wojna o nasze dane, codziennie dochodzi do około 40 milinów ataków hackerskich. Uważamy, że zdecydowana większość z nas nie zdaje sobie sprawy z tego jak bardzo jesteśmy narażeni na właśnie taki atak oraz jak łatwo jest go przeprowadzić – przekonują.
O bezpieczeństwie w sieci opowiadali już podczas trzech spotkań w szkołach podstawowych.
Na kolejną prelekcję zapraszają 29 listopada do Zespołu Szkół nr 2 (godz. 18.00, wstęp wolny).
Omówimy metody działania hackerów, przeprowadzimy prawdziwą symulację ataków hackerskich oraz opowiemy jak skutecznie chronić siebie i swoje cenne dane – zachęcają.
Można tez odwiedzić ich stronę internetową https://bezpieczniwsieci.eu/, gdzie znajduje się między innymi mapa ataków hackerskich na żywo oraz porady dotyczące bezpieczeństwa w Internecie oraz fanpage na facebooku https://www.facebook.com/bezpieczniwsieci2019/.
(kw)