„Chopin” laureatem konkursu na „Najaktywniejszą szkołę”

ZS nr 2 w Lubartowie zwyciężyło w ogólnopolskim konkursie na Najaktywniejszą Szkołę w ramach dwunastej edycji programu „Otwarta Firma ”. Konkurs zorganizowano z okazji Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości.

Jak informuje szkoła, w konkursie wzięło udział 484 szkół, z czego tylko 10 szkół ponadpodstawowych mogło zostać laureatem. Pomimo wielkiej konkurencji udało nam się po raz kolejny zdobyć ten tytuł i otrzymać statuetkę. Koordynatorem działań w ramach tego programu była Iwona Lal – nauczyciel podstaw przedsiębiorczości.
Udział w programie dał możliwość wzbogacenia oferty edukacyjnej szkoły o ciekawe zajęcia, przygotowujące uczniów do planowania własnej ścieżki rozwoju. Celem Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości jest stworzenie środowiska społecznego, które aktywnie wspiera przedsiębiorcze postawy i inicjatywy młodych ludzi. Zaproszeni do szkoły właściciele lokalnych przedsiębiorstw prowadzili wykłady dla młodzieży, a ich głównym celem było poznanie specyfiki działalności gospodarczej. Dzięki takim spotkaniom młodzież miała możliwość zetknięcia się z praktykami życia gospodarczego, poznać swoich potencjalnych pracodawców oraz prawa konsumenta.