„CHOPIN” NA WIRTUALNYCH WARSZTATACH ZE STUDENTAMI UNIWERSYTETU MEDYCZNEGO w LUBLINIE

IFMSA – Poland to Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny należące do International Federation of Medical Students’ Associations. Jego członkowie, a jednocześnie studenci wydziału lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, rozpoczęli 22 stycznia 2021r. cykl wirtualnych warsztatów w ZS2 w Lubartowie.

W ramach projektu edukacji rówieśniczej studenci proponują dwa rodzaje zajęć. Pierwsze dotyczą zaburzeń odżywiania, m.in. anoreksji, bulimii czy ortoreksji. Projekt ma na celu edukację, promocję zdrowych nawyków żywieniowych, eliminowanie stereotypów i zapobieganie stygmatyzacji osób zmagających się z zaburzeniami odżywiania. Uwrażliwia też na skalę problemu.

Kolejne zajęcia związane są z HIV i AIDS. Mają one wyposażyć uczniów w podstawową wiedzę dotyczącą: dróg przenoszenia wirusa, objawów, profilaktyki, badań, leczenia i epidemiologii. Wszystko po to, by zrozumieli zagrożenie i uświadomili sobie, jak ważne jest odpowiednie dbanie o zdrowie.

Warsztaty, poza walorami edukacyjnymi, mają też wymiar integracyjny. Nieco starsi koledzy, których licealiści już niebawem mogą spotkać na korytarzach UMLub, tłumaczą ważne zagadnienia, a jednocześnie pokazują, że studia to nie tylko nauka, ale też rozwijanie swoich pasji, aktywny udział w działaniach na rzecz innych ludzi, możliwość wykorzystania swojej kreatywności czy poszerzania kręgu znajomych o studentów z całego świata.Mamy nadzieję, że to początek ciekawej współpracy ZS2 z IFMSA – Poland.

ZS2