Chopin „Poznaje Polskę”

W dniach 18-20 maja z uczniowie klas trzecich M, H, B i S z Liceum „na Chopina”,  uczestniczyli w wycieczce nad Bałtyk. Była ona dofinansowania przez Ministerstwo Edukacji i Nauki w ramach przedsięwzięcia „Poznaj Polskę”. Suma dofinansowania wyniosła 15000 zł, dzięki temu realne koszty poniesione przez uczestników były znacznie mniejsze. Podczas wyjazdu uczniowie odwiedzili sześć miejsc w ramach zakresu tematycznego kultura i dziedzictwo narodowe.

– Po drodze na wybrzeże przystaliśmy w Toruniu, gdzie szlakami legend zwiedziliśmy przepiękne stare miasto oraz spróbowaliśmy słynnych pierników. Wieczorem dotarliśmy nad Bałtyk. Zatrzymaliśmy się w ośrodku Błękitna Laguna w Rewie, gdzie mieliśmy zaplanowane noclegi. Oczywiście nie mogło zabraknąć spaceru po plaży. Musimy przyznać, że widoki były przepiękne! Drugiego dnia wypoczywaliśmy na molo w Michalinkach i pojechaliśmy do Gdańska. Zwiedziliśmy Stocznię Gdańską wraz z Europejskim Centrum Solidarności. Oglądaliśmy tam nowoczesne, bogate w eksponaty wystawy z pomocą audioprzewodników. Następnie udaliśmy się na Westerplatte, by dowiedzieć się o waleczności ludzi broniących tego miejsca. Spacerowaliśmy po gdańskim starym mieście, nie omijając punktów takich, jak Fontanna Neptuna, czy Bazylika Mariacka. Trzeciego dnia, po pożegnaniu się z Bałtykiem, w drodze powrotnej do Lubartowa odwiedziliśmy Grunwald- wszystkimi dobrze znane miejsce bitwy z 1410 roku.

Bardzo dziękujemy wszystkim za aktywnie, mile i zabawnie spędzony czas przy pięknej pogodzie, spacery nad brzegiem morza, oraz niezwykle ciekawe lekcje historii prowadzone przez przewodników. Liczymy na więcej takich udanych wyjazdów!- wspominają uczestnicy wyjazdu.

ZS nr 2