Chopin w srebrze

Ciężka praca całej społeczności Technikum Zawodowego w Zespole Szkół nr 2 im. Księcia Pawła Karola Sanguszki znowu przyniosła efekt. Lubartowska szkoła zajęła jedenaste miejsce w województwie lubelskim w rankingu „Perspektywy 2021”, co dało jej prestiżowe wyróżnienie w postaci srebrnej tarczy. Warto wspomnieć, że z samej Lubelszczyzny w tym zestawieniu zostało umieszczonych aż 59 techników. Dodajmy również, że Technikum Zawodowe w Zespole Szkół nr 2 im. Księcia Pawła Karola Sanguszki było najlepszą szkołą tego typu w całym powiecie lubartowskim.

– Po raz kolejny pokazaliśmy, że należymy do ścisłej czołówki województwa lubelskiego. Ten wynik to efekt pracy całej społeczności szkolnej i jej olbrzymiego zaangażowania. Wierzę, że w kolejnych latach poziom nauczania w naszym Technikum będzie jeszcze wyższy. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do wstąpienia w mury naszej szkoły. Potrafimy przekazać młodzieży wiedzę i przygotować ich do zawodu. A wszystko to odbywa się w znakomitej atmosferze – powiedział Zbigniew Sajda, p.o. Dyrektora Zespołu Szkół nr 2 im. Księcia Pawła Karola Sanguszki w Lubartowie.

Również I Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół nr 2 im. Księcia Pawła Karola Sanguszki ma się czym pochwalić. W rankingu wszystkich liceów z województwa lubelskiego szkoła z ul. Chopina zajęła miejsce w piątej dziesiątce, co poskutkowało uzyskaniem brązowej tarczy.

Ranking „Perspektywy” to jedna z najbardziej prestiżowych klasyfikacji w całej Polsce. W tegorocznym Rankingu wzięto pod uwagę dane 1256 liceów ogólnokształcących i 1165 techników. Głównym kryterium rankingowym są wyniki matur, zarówno z przedmiotów obowiązkowych, jak też dodatkowych. Do tego dochodzą wyniki uczniów z olimpiad oraz egzaminów zawodowych. W tym roku najlepszym liceum w Polsce zostało warszawskie XIV LO im. Stanisława Staszica. Wśród techników palma pierwszeństwa przypadła w udziale Technikum Nowoczesnych Technologii im. Jana Pawła II w Kleszczowie.

Kamil Kozioł