Ciągnik kontra samochód dostawczy

Oficer Prasowy KP PSP w Lubartowie informuje, że w okresie od dnia 30.09. do dnia 06.10.na terenie powiatu lubartowskiego powstało 65 zdarzeń, w tym 3 pożary oraz 62 miejscowe zagrożenia.

W dniu 30.09. o godz. 1804 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Lubartowie wpłynęło zgłoszenie o tonącej osobie na jeziorze Krasne w miejscowości Krasne, gm. Uścimów. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że na jeziorze Krasne znajduje się mężczyzna, który samodzielnie nie może dopłynąć do brzegu. Mężczyzna pływając na desce, po pewnym czasie opadł z sił i został zepchnięty przez wiatr na środek jeziora. Ratownicy z OSP z Uścimowa po zwodowaniu łodzi podpłynęli do mężczyzny i ewakuowali go na brzeg. Poszkodowany po udzieleniu pierwszej pomocy przez Zespołowi Ratownictwa Medycznego pozostał na miejscu zdarzenia. W działaniach udział brały 2 zastępy JRG Lubartów, zastęp JRG 4 Lublin SRW oraz zastęp OSP z Ostrowa Lubelskiego i 2 zastępy OSP z Uścimowa.

Ponadto w dniu 30.09. na terenie powiatu odnotowano ponad 50 miejscowych zagrożeń w związku z wystąpieniem silnych wiatrów, w tym: 47 zdarzenia w związku z usuwaniem połamanych drzew i gałęzi na drogach oraz 4 w związku z zabezpieczeniem uszkodzonych przez wiatr dachów i konstrukcji.

W dniu 04.10. o godz. 541 w miejscowości Kolechowice, gm. Ostrów Lubelski doszło do wypadku drogowego, w którym uczestniczył ciągnik rolniczy Deutz oraz samochód dostawczy Volkswagen do przewozu pieczywa. W wyniku zderzenia obu pojazdów samochód dostawczy przewrócił się na lewy bok. Kierujący pojazdami mężczyźni w wieku 28 i 37 lat zostali przetransportowani przez Zespół Ratownictwa Medycznego do szpitala. Działania przybyłych zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz odłączeniu akumulatorów od instalacji elektrycznej.Przebieg i okoliczności wypadku wyjaśnia policja. W działaniach udział brały 2 zastępy JRG Lubartów oraz zastęp OSP z Ostrowa Lubelskiego.