Ciężarówka uderzyła w drzewo

Oficer Prasowy KP PSP w Lubartowie informuje, że w okresie od dnia 25.05. do dnia 31.05. na terenie powiatu lubartowskiego powstało 15 zdarzeń, w tym 5 pożarów, 8 miejscowych zagrożeń oraz 2 alarmy fałszywe.

W dniu 29.05. o godz. 1347 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Lubartowie wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Wincentów, gm. Lubartów. Po dojechaniu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że na skrzyżowaniu drogi krajowej DK 19 z drogą wojewódzką DW 815 doszło do wypadku drogowego, w którym uczestniczyły dwa samochody osobowe (Renault Megane Scenic oraz Volsswagem Golf). Kierująca Golfem 20 letnia kobieta została przetransportowana karetką pogotowia do szpitala. Działania przybyłych zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu instalacji elektrycznej w obu pojazdach oraz instalacji gazowej w Renault Megane. Następnie działania polegały na pomocy Służbie Drogowej w zmyciu powstałej plamy płynów eksploatacyjnych przy pomocy prądu wody. Do chwili usunięcia pojazdów z jezdni jeden z pasów był wyłączony w ruchu drogowego.W działaniach brały udział 2 zastępy JRG Lubartów oraz zastęp OSP z Brzezin.

Do kolejnego wypadku drogowego w miniony weekend doszło w dniu 30.05. o godz. 1139 w miejscowości Wólka Rozwadowska gm. Firlej. Ze wstępnych informacji wynikało, że samochód ciężarowy wpadł do rowu. Do zdarzenia zadysponowane zostały służby ratownicze. Przybyły na miejsce d-ca zastępu OSP z Firleja stwierdził, że samochód ciężarowy marki Volvo zjechał z drogi i uderzył w drzewo, wewnątrz znajduje się kierowca. W celu ewakuacji mężczyzny z pojazdu istniała konieczność użycia specjalistycznego sprzętu hydraulicznego. Po wykonaniu dostępu do poszkodowanego przez ratowników PSP i OSP , 29 latek został przekazany Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Działania straży pożarnej polegały również na zabezpieczeniu miejsca do lądowania śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Okoliczności w jakich doszło do zdarzenia ustala Policja. W działaniach brały udział 2 zastępy JRG Lubartów oraz zastęp OSP z Firleja.