Co będzie się działo w PMDK?

PMDK w Lubartowie włącza się w ogólnopolską akcje charytatywną  – 31. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 29 stycznia 2023 r. na sali widowiskowej w PMDK ( ul. Słowackiego 7) odbędą się dwa koncerty, podczas których będzie można wesprzeć finansowo zbiórkę na tegoroczny cel WOŚP – walkę z sepsą.

Pierwszy z nich o godz. 14.00 przeznaczony jest dla rodzin, dzieci, a w szczególności dla Babć i Dziadków – wystąpią w nim wokaliści Dziecięcego Studia Piosenki, dziecięce zespoły taneczne (Releve, Releve 2, Vortex) oraz Teatr „Groszki”, który specjalnie na tę okazję przygotowuje etiudę pt. „Puszka”.

O godz. 17.00 PMDK zaprasza na koncert młodzież i dorosłych. Wystąpią na nim wokaliści Młodzieżowego Studia Piosenki PMDK, instrumentaliści z pracowni muzycznej PMDK oraz Męska Okazjonalna Grupa Wokalna „Chórtownia”. W ramach tego wydarzenia odbędzie się także wernisaż wystawy prac plastycznych Agnieszki Jonaszko.

W czasie koncertów Samorząd Wychowanków PMDK będzie prowadzić zbiórkę do puszki WOŚP. Natomiast pracownia plastyczna PMDK przygotowała także piękne, anielskie i walentynkowe pudełka, które będzie można nabyć na kiermaszu w trakcie koncertów za cenę datku do puszki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

W ramach wydarzeń tegorocznego Finału WOŚP PMDK zaprasza także na  wernisaż wystawy Agnieszki Jonaszko, który odbędzie się w najbliższa niedzielę 29 stycznia podczas koncertu o godz. 17.00.  Agnieszka Jonaszko to 13-letnia mieszkanka powiatu lubartowskiego, która tworzy intrygującą grafikę komputerową. Wystawę będzie można obejrzeć w galerii przed salą widowiskową w PMDK przy okazji niedzielnych koncertów w PMDK.

„Odkąd byłam mała , bardzo lubiłam rysować. Odprężało mnie to i urozmaicało wolny czas. Od około dwóch lat tworzę prace w grafice komputerowej, z którą teraz zwiążę swoją przyszłość. Do wykonywania  prac używam programów Ibis Paint, X i Krita. Poza rysowaniem lubię oglądać „Muminki” i słuchać muzyki, najbardziej indie popu, j-popu, indie rocka i bedroom popu”. ( Agnieszka Jonaszko)