Co słychać w CSK w Lublinie…

 MOJEeKINO.PL – Wirtualne KinoCSK: CSK zaprasza kinomanów do wirtualnej sali Kina CSK na platformie MOJEeKINO.PL!

Od blisko dwóch miesięcy żyjemy w świecie bez bliskości kultury, spotkań, bez emocji, jakie wywołuje w nas sala kinowa. Wychodząc naprzeciw potrzebom dzielenia się owymi emocjami, wspólnego doświadczenia i przeżywania wysokiej kultury, Stowarzyszenie Kin Studyjnych powołało do życia platformę kin studyjnych – MOJEeKINO.PL. Kino CSK – jako jedyne w Lublinie – współtworzy tę ideę.

To przedsięwzięcie innowacyjne na skalę światową! Wirtualne kino to nie tradycyjne VOD, a pieczołowicie przygotowana platforma promująca kino arthouse’owe, w której Kino CSK realizuje swój autorski program. Otwarcie wirtualnej sali  zainauguruje około 40 filmów (do obejrzenia w dowolnym terminie od 21 maja),  26 edycja Wiosny Filmów – Festiwalu Filmów Fabularnych (29.05 – 07.06) oraz specjalne projekcje filmów: „Jezioro dzikich gęsi” (czw. 21.05.2020 | 20:30), „Asystentka” (pt. 22.05.2020 | 20:30) oraz „Żegnaj mój synu” (sob. 23.05.2020 | 20:30).

Podobnie jak w kinie tradycyjnym, repertuar Wirtualnego Kina CSK będzie cyklicznie zmieniany oraz wzbogacany o wydarzenia dodatkowe – spotkania z twórcami, warsztaty, pokazy edukacyjne, a nawet festiwale filmowe. Platforma jest przystosowana dla osób z niepełnosprawnością wzroku i słuchu. Oglądając filmy w wirtualnej sali, widzowie wspierają funkcjonowanie i rozwój swojego lokalnego kina – KinaCSK!

   Akademia Kina CSK

Akademia Kina CSK to cykl dla wielbicieli kina, którzy chcą czerpać jeszcze większą frajdę z oglądania filmów i seriali. Na wykładach i spotkaniach online, na żywo, w lekkiej i luźnej atmosferze można poznać najciekawsze zjawiska w polskim i światowym kinie.

Udział w webinarze jest bezpłatny – należy jedynie zapisać się za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego: http://tiny.cc/358koz  

     

W dalszym ciągu CSK zaprasza do udostępnionych przestrzeni:

– Sklepik Kulturalny CSK – czynny codziennie w godzinach 10.00-18.00. Wejście wyłącznie z pl. Teatralnego (od strony ul. Radziszewskiego).

– Tarasy widokowe CSK (4 piętro) + Miejska Pasieka Artystyczna: dostępne 7 dni w tygodniu w godz. 8.00-20.00. Wejście wydzieloną boczną klatką schodową przez patio CSK (od strony ul. Radziszewskiego), osoby niepełnosprawne lub z wózkami dziecięcymi mogą skorzystać z windy po kontakcie z ochroną CSK.

– wystawy w galeriach CSK: „Pomiędzy ilustracją a abstrakcją” Amadeusz Popek”, „Kształt Iluzji. Obraz w scenografii filmowej. Sobańska & Sławiński” oraz „Forma • Kolor • Kostium. Zofia de Ines” – dostępne bezpłatnie; zwiedzanie z przewodnikiem w małych grupach z zachowaniem zaleceń służb sanitarnych w dni powszednie o godz. 10.00, 12.00 i 14.00, w soboty i niedziele o godz. 14.00 i 16.00 wyłącznie po wcześniejszym zgłoszeniu telefonicznym: 81 441 56 10 lub mailowym: [email protected] ).

Wstęp do udostępnionych miejsc w CSK z zachowaniem zasad bezpieczeństwa (dezynfekcja rąk przed wejściem do CSK, zachowanie odległości pomiędzy zwiedzającymi min. 2m, konieczność zakrycia ust i nosa maseczką ochronną). Pozostałe przestrzenie w budynku CSK są w dalszym ciągu niedostępne dla zwiedzających!

Andrzej Goliszek