Coraz bliżej do festiwalu CYRKOPRZESTRZEŃ

Tego wydarzenia nie można przegapić. Już w najbliższą niedzielę 24 września w Lubartowie odbędzie się wyjątkowy festiwal pod nazwą CYRKOPRZESTRZEŃ, organizowany przez Fundację Sztukmistrze i Centrum Kultury w Lublinie. Od godz. 16.00 na placu przed ratuszem będzie można obejrzeć trzy spektakle. Współorganizatorem festiwalu jest Lubartowski Ośrodek Kultury.

CYRKOPRZESTRZEŃ to podróżujący festiwal, którego celem jest popularyzacja sztuki cyrku współczesnego, w jej różnorodnym wymiarze. Jest to wydarzenie otwarte i skierowane do szerokiego grona odbiorców – dorosłych, młodzieży i dzieci.

Dla widzów do obejrzenia będą trzy spektakle pełne akrobatyki i żonglerki, emocji i ognia. Na festiwalu będzie można zobaczyć artystów i artystki Fundacji Sztukmistrze.

Program festiwalu:

Fundacja Sztukmistrze “Zgubowisko” – godz. 16:00
„Zgubowisko” jest spektaklem familijnym, stworzonym dla widzów w każdym wieku. Opowiada o poszukiwaniu własnej drogi, o cyrku oraz samych twórcach, którzy wybrali się w pogoń za marzeniami. Opowiada o wytrwałości, ścierającej się ze zniechęceniem. Opowiada o poszukiwaniu swojego miejsca. Opowiada o czymś, co zagubiło się, aby móc się gdzieś odnaleźć.

Tres de la Nada “H2Ooops” – godz. 17:00
Tres de la Nada „H2Ooops” to podróż do wnętrza ziemi i z powrotem w poszukiwaniu życiodajnego źródła. Na oczach widzów, w środku miasta Javier, Sergio i Jorge robią wszystko, by znaleźć to… czego szukają. Pomocy szukają w technologii, u publiczności i w sferach pozaziemskich. Zawziętość i determinacja w poszukiwaniach powodują różnorodność pomysłów – od prostych do kompletnie szalonych. Poświęcenie artystów przekłada się na emocje, dynamikę spektaklu i… ostateczny sukces lub spektakularną klapę projektu poszukiwawczego.

Fundacja Sztukmistrze “Szafa Show” – godz. 18:00

„Szafa Show” to zakręcone, szalone, prawdziwie ogniste uliczne widowisko, gdzie zdarzyć może się wszystko. Trzy niezwykłe postacie – Ninja, Panda i charyzmatyczny Dyrektor Cyrku prezentują fireshow, jakiego jeszcze nie widzieliście, z zaskakującym finałem, którego długo nie zapomnicie. Przedstawienie pełne jest gagów oraz interakcji z publicznością, przekraczając granice między teatrem ognia, kabaretem a teatrem ulicznym. Niekwestionowany hit plenerowych imprez.
Wydarzenie jest realizowane w ramach programu Przestrzenie Sztuki, który jest finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, realizowany przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego. Lokalnym operatorem programu Przestrzenie Sztuki Lublin jest Centrum Kultury w Lublinie.

Wstęp wolny na wszystkie spektakle.