Coraz jaśniej w mieście

Trwa montaż słupów oświetleniowych na ulicy Mieszka I, Zygmunta Augusta, Bolesława Śmiałego oraz Makowej, Chabrowej i Rumiankowej. Inwestycja to część projektu „Rozświetlony Lubartów”.

„Rozświetlony Lubartów” to ważny i wyczekiwany przez mieszkańców projekt, w ramach którego na kilkunastu ulicach w naszym mieście staną 144 nowe słupy oświetleniowe z oprawami LED.
Koszt inwestycji to blisko 670 tysięcy złotych, z czego prawie 70 procent pochodzi z dotacji, jaką Urząd Miasta Lubartów pozyskał w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020.
Zgodnie z projektem nowe latarnie pojawią się na ulicach: Mieszka I, Bolesława Śmiałego, Zygmunta II Augusta, Stefana Batorego, Topolowej, Jesionowej, Osikowej, Akacjowej, Szkolnej, Rumiankowej, Makowej, Chabrowej, Rubinowej, Bursztynowej, Ametystowej, jak również na łączniku pomiędzy ul. Lubelską i ul. Powstańców Warszawy, na bocznej ulicy Nowodworskiej, Świerkowej i Hutniczej.
Wymieniono też kilkadziesiąt opraw oświetleniowych na terenach miejskich: przy Przedszkolu nr 2, Przedszkolu nr 5, na placu Szkoły Podstawowej nr 1 i nr 3 oraz targowisku miejskim.
Nowoczesne oświetlenie ledowe ma mieć możliwość zdalnego sterowania przez internet i późniejszego podłączenia urządzeń peryferyjnych np. czujników pozwalających na wdrożenie elementów systemu Smart City.
(kw)