CSK w Lublinie zaprasza wirtualnie

Zapraszamy do  wirtualnych przestrzeni CSK:

 

Śladami Antoniny Campi z Miklaszewiczów. Online 2020. – odc. 4

Od 17 LIS 2020

spotkaniakultur.com | facebook.com/cskwlublinie

Zapraszamy do odsłuchania czwartego odcinka z cyklu „Śladami Antoniny Campi z Miklaszewiczów. Online 2020” – już jutro dostępny na naszym profilu Facebook!

Tym razem Ewa Vesin i Mateusz Wiśniewski zabierają nas do Monachium.

„Śladami…” to cykl podcastów, w których Ewa Vesin (Lublinianka i światowej sławy śpiewaczka operowa) i Mateusz Wiśniewski (Dyrektor Generalny Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Antoniny Campi z Miklaszewiczów) rozmawiają o sztuce operowej. Zapraszamy!

Ostatni odcinek serii – już 24 listopada! Tylko w CSK!

 

Koncert Piotr Schmidt Quartet feat. Wojciech Niedziela Tribute to Tomasz Stańko – wywiad + zapis koncertu

wkrótce

spotkaniakultur.com | facebook.com/cskwlublinie

Wybitny trębacz jazzowy – Piotr Schmidt wraz ze znakomitym pianistą Wojciechem Niedzielą oraz sekcją rytmiczną czołowego tria RGG – Krzysztofem Gradziukiem (perkusja) i Maciejem Garbowskim (kontrabas), zaprezentowali w CSK w czerwcu br. fantastyczny autorski program muzyczny, który znalazł się w najnowszym albumie kwartetu „Tribute to Tomasz Stańko”. Album jest ukłonem i hołdem dla nieżyjącego mistrza polskiego jazzu – Tomasza Stańki. Na koncercie będzie można usłyszeć niezwykłe aranżacje największych utworów jazzmana. Szczegóły wkrótce!

 

Wystawa prof. Leszka Mądzika „Z mroku” – spacer po wystawie

wkrótce

spotkaniakultur.com | facebook.com/cskwlublinie

Już w najbliższych dniach zaprosimy do wirtualnego zwiedzania wystawy autorstwa prof. Leszka Mądzika – Dyrektora Artystycznego Festiwalu Scenografii i Kostiumów „Scena w Budowie” i założyciela Sceny Plastycznej KUL. W związku z zamknięciem instytucji kultury w wersji filmowej o idei i inspiracjach powstania wystawy opowie sam autor!

 

Splat!FilmFest – International Fantastic Film Festival

1 – 14 grudnia 2020 | online

www.splatfilmfest.com

Splat!FilmFest to największy w Polsce festiwal nowego kina grozy, fantastyki, kina gatunkowego. Jego misją jest prezentowanie kina pięknego, ale także nieco szalonego. Trzonem programu są premiery najlepszych światowych filmów kina gatunkowego (m. in. horrory, thrillery, mroczne dramaty, czarne komedie, s-f, fantasy), których nie można zobaczyć na żadnym innym festiwalu w Polsce, a które nie posiadają jeszcze w Polsce dystrybucji kinowej. 6 edycja tego wydarzenia w całości została przeniesiona do internetu, konkretnie na dedykowaną platformę działającą pod adresem : www.splatfilmfest.com.

Pierwsze tytuły i opisy filmów są już dostępne na naszej stronie internetowej i profilu Facebook. Zapraszamy!

Andrzej Goliszek