CSK zaprasza

Zapraszamy do CSK!

Finał Konkursu Wokalnego CSK „Śpiewamy marzenia”

28 CZE 2021 | 14:00

Konkurs Wokalny CSK ,,Śpiewamy Marzenia” jest prestiżowym wydarzeniem na mapie województwa, które może przyczynić się do odkrycia wielu młodych talentów. Jest skierowany do dzieci i młodzieży w wieku od 6 do 14 lat.

Poznaliśmy już listę laureatów i wyróżnionych, których wybrało wyspecjalizowane jury w składzie: Aleksandra Oberda-Alimbajew, Marian Pędzisz, Daniel Lipiec oraz znany multiinstrumentalista i producent muzyczny – Joszko Broda.

Podczas finału odbędzie się uroczyste wręczenie nagród oraz koncert laureatów, którego gościem specjalnym będzie Ala Tracz – reprezentantka Polski na Eurowizji Junior 2020.

– szczegółowe informacje na spotkaniakultur.com

You Can Dance – Nowa Generacja” – casting do programu

23-24 CZE 2021 | od 8:00

Przestrzenie CSK

Ruszają castingi do dziecięcej wersji popularnego telewizyjnego konkursu tanecznego.

Podczas precastingu kandydaci mogą zostać poproszeni o improwizację taneczną do muzyki, którą przygotował organizator. Mogą również zostać poproszeni o zaprezentowanie trwającej do 60 sekund choreografii do przyniesionego przez siebie podkładu muzycznego.

Drugiego dnia podczas castingu przed jurorami wybrani kandydaci wykonują własną choreografię, trwającą nie dłużej niż minutę, do przyniesionej przez siebie muzyki.

szczegóły…

KINO CSK

Premiera filmu „Meblościanka” | reż. Joanna Polak | animacja

28 CZE 2021 | 18:00

Film „Meblościanka” to kolejna animacja lalkowa Joanny Polak. Po sukcesie „Wełniaków” (2018) autorka zdecydowała się na radykalną zmianę miękkiego, filcowego, tętniącego feerią barw surrealistycznego Świata na rzecz hiperrealistycznego szarego i brudnego realizmu, typowego wschodnioeuropejskiego blokowiska.

Oddane z wielka dbałością o szczegóły postacie opowiadają widzowi swoją z pozoru przyziemną historię, w której tragikomizm miesza się z melancholijną zadumą widza nad być może własnym losem. Tę prawie dziesięciominutową animację powinien obowiązkowo zobaczyć każdy czterdziestolatek i czterdziestolatka przeżywający kryzys wieku średniego.

Animowana sarkastyczna opowieść w dowcipny acz brutalny sposób obnaża dysonans pomiędzy naszymi pragnieniami, a przyzwyczajeniami które najczęściej doprowadzają człowieka żądnego odmiany i nowych doświadczeń do punktu wyjścia.

Po projekcji filmu odbędzie się spotkanie z reżyserką.

– bezpłatne wejściówki do odebrania w kasie CSK. Film dla widzów pełnoletnich.

Kraj | premiera | reż. Maciej Ślesicki, Veronica Andersson, Filip Hillesland, Mateusz Motyka; czarna komedia / Polska / 2021

26 CZE | 18:30

27 CZE | 17:00

Film złożony z sześciu komediodramatów, które z przymrużeniem oka pokazują współczesną Polskę. Wszystkie bazują na z pozoru prozaicznych sytuacjach, które przybierają przewrotny obrót, doprowadzając bohaterów na skraj wytrzymałości.

Śniegu już nigdy nie będzie | premiera | reż. Małgorzata Szumowska, Michał Englert; komedia, dramat, mystery / Polska, Niemcy / 2020

24 CZE | 19:00

25 CZE | 18:00

26 CZE | 20:30

Pochodzący ze wschodu Żenia zatrudnia się jako masażysta na luksusowym podmiejskim osiedlu. W niedługim czasie zostaje powiernikiem swoich bogatych klientów, którzy oddają się w jego terapeutyczne ręce, żywiąc nadzieję, że mężczyzna uleczy ich z ich fobii i nieszczęść.

Magnezja | premiera | reż. Maciej Bochniak; kryminał, western / Polska / 2020

23 CZE | 19:00

25 CZE | 20:15

26 CZE | 16:00

27 CZE | 14:30

Po śmierci szefa gangu i głowy rodziny, władza nad przestępczym klanem Lewenfiszów przechodzi w ręce Róży. Razem ze swoimi siostrami kobieta kontynuuje szemrane interesy ojca i robi wszystko, by oprzeć się rosnącym w siłę sowieckim bandytom, którym przewodzi konserwatywny Lew.

– bilety w Kasie CSK i na bilety.spotkaniakultur.com.

VOD Kina CSK

Dla tych, którzy chcą dobre kino oglądać w domowym zaciszu zapraszamy polecamy VOD Kina CSK, gdzie na stałe oferujemy kilkaset niezwykłych filmów – do obejrzenia w dowolnym czasie i miejscu! Oglądając filmy na naszej platformie VOD wspieramy Kino CSK!

Wystawy

Wystawa: Jan Lebenstein 1930-1999

do 11 LIP 2021

City Project (poziom -1)

Obszerna retrospektywa prac Jana Lebensteina, wybitnego polskiego artysty drugiej połowy XX w., zbiegająca się z 91. rocznicą jego urodzin. W jej ramach prezentowane są dzieła artysty, należące do zbiorów polskich kolekcjonerów: Marii i Marka Pileckich, Urszuli i Piotra Hofman oraz kolekcjonera z Sopotu. Ekspozycja, traktując w sposób wieloaspektowy, drogę twórczą i postać artysty, zawiera ponad 70 jego dzieł: obrazów olejnych, gwaszy, rysunków i innych form graficznych, pochodzących z różnych okresów jego działalności.

Wystawa we współpracy z Państwową Galerię Sztuki w Sopocie i Agencją Zegart.

– wystawa czynna wtorek-niedziela | 12.00-18.00

– bilety w kasie CSK oraz na bilety.spotkaniakultur.com

Wystawa studencka „Kasandra”

do 30 CZE 2021

Przestrzenie CSK

Wystawa prac studenckich „Kasandra” to prezentacja najciekawszych prac studentów polskich Akademii Sztuk Pięknych z Gdańska, Krakowa, Wrocławia, Warszawy, Katowic i Łodzi oraz Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu.

Co roku motywem przewodnim jest mitologia starożytna. Inspiracją edycji w 2021 roku jest mit
o Kasandrze.

Eksponaty przybierają formę kostiumów, elementów scenografii, makiet, instalacji multimedialnych lub innych form instalacji przestrzennych.

Wystawa dostępna w przestrzeniach CSK (na poziomach: -1, 0,+1 oraz +2) codziennie w godzinach otwarcia budynku.

– wstęp wolny

Wystawa „Ekskluzywna odzież robocza, czyli kreacje na czerwonym dywanie”

do 11 LIP 2021

Galeria Wystaw Czasowych -1

Dwuznaczność tytułu prezentowanej w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie wystawy jest z jednej strony żartem, z drugiej próbą nobilitacji stroju służbowego. Dawno już powinniśmy porzucić kojarzenie odzieży do pracy wyłącznie z wytartym drelichem, brudnym kombinezonem czy poplamionym fartuchem. Mimo żartobliwego tonu zderzającego nasze wyobrażenia dotyczące odzieży roboczej z elitarnością, wystawa całkiem serio prezentuje wyszukane ubrania, w których wyjątkowe postaci wypełniały zawodowe zobowiązania.

Na wystawie pokazane są między innymi kreacje zaprojektowane przez Gosię Baczyńską, Joannę Klimas, Macieja Zienia i Violę Śpiechowicz.

– wystawa czynna od wtorku do niedzieli w godzinach od 12:00 – 18:00

– bilety w cenie 8 zł, 10 zł do nabycia w kasie CSK i na bilety.spotkaniakultur.com

Wystawa „Scenografia i co dalej? Bohdan Cieślak”

do 11 LIP 2021

Galeria Wystaw Czasowych +1

Na wystawę autorską Bohdana Cieślaka „Scenografia i co dalej?” składają się dwa elementy jego aktywności twórczej tj. działalność teatralna i pozateatralna. Łącznikiem obu tych elementów jest przede wszystkim odręczny rysunek jako rodzaj wypowiedzi artystycznej i koncepcyjnej. Autor przedstawia wybór szkiców scenograficznych, będących świadectwem aktywności i współpracy nad tworzonymi spektaklami teatralnymi, uzupełniony serią modeli przestrzennych – makiet. Przedstawiony jest również cykl rysunków z wyobraźni powstający równolegle do działań w teatrze. Pytanie zawarte w tytule wystawy („scenografia i co dalej?”) autor stawia przede wszystkim sam sobie, zastanawiając się w jakie rejony eksploracji przestrzennej poprowadzi go teraz uprawiana kreacja rysunkowa, będąca poprzednio narzędziem tworzenia koncepcji scenograficznej realizowanej w rzeczywistości teatralnej.

– wystawa czynna od wtorku do niedzieli w godzinach od 12:00 – 18:00

– bilety w cenie 8 zł, 4 zł do nabycia w kasie CSK i na bilety.spotkaniakultur.com

Silent Shout – Tomasz Górnicki | Brain Damage Gallery

Wernisaż 26 CZE 2021 | 19:00

Brain Damage Gallery

Tomasz Górnicki jest jednym z najciekawszych polskich rzeźbiarzy i jednym z najważniejszych artystów działających na styku sztuki współczesnej i sztuki w przestrzeni miejskiej.

Z powodzeniem tworzy monumentalne, miejskie realizacje artystyczne jak i unikalne ekspozycje w przestrzeniach galeryjnych, dzięki czemu jego prace prezentowane były m.in. w Nowym Jorku, Los Angeles, Berlinie, Cannes czy w Londynie.

Twórczość Tomasza Górnickiego to dwa przenikające się światy. Z jednej strony żmudna (lecz spektakularna) praca rzeźbiarska, której rezultaty zyskują nowe życie w spotkaniu z nieoczywistymi miejscami, w których są prezentowane. To świat ulotny, nadający nowe znaczenia pracom Tomka ale i rzeczywistość, do której odbiorcy nie mają bezpośredniego dostępu lub dostęp ten jest niezwykle utrudniony. Silent Shout jest wystawą o symbiozie tych dwóch światów i niepowtarzalną szansą dla odbiorców, aby poznać ukryte wymiary twórczości Tomka Górnickiego.

Wystawa w Brain Damage Gallery przygotowywana była od ponad roku, przez co (w sposób niezamierzony) stała się dokumentacją pandemii i całorocznym zapisem pracy Tomka Górnickiego. Na Silent Shout ujrzymy kilkanaście premierowych rzeźb a także unikalną, fotograficzną dokumentację działalności Tomasza uchwyconą przez Norberta Piwowarczyka.

– wystawa czynna wtorek-sobota w godzinach: 12:00-17:00.

Zapowiedź Klubu Muzycznego CSK:

Sklepik Kulturalny CSK / kasa CSK czynny codziennie w godz. 10:00-18:00. Zapraszamy po wyjątkowe pozycje księgarskie oraz naturalne świece z pszczelej węzy z naszej Miejskiej Pasieki Artystycznej (więcej…). Tarasy widokowe czynne codziennie od 8:00 do 21:00.

Więcej na www.spotkaniakultur.com

Andrzej Goliszek