CSK zaprasza na nowe wydarzenia

Centrum Spotkania Kultur w Lublinie zaprasza

 

Warsztaty z Agatą Dudą-Gracz | Festiwal Scena w Budowie 2020

1-2 PAŹ 2020 | 15:00-20:00

Mediateka +3

Jedyny w swoim rodzaju warsztat dotykający relacji reżysera, aktora i scenografa w pracy nad spektaklem. Poprowadzi go Agata Duda-Gracz, reżyserka i scenografka teatralna, jedna z najzdolniejszych i najciekawszych twórczyń we współczesnym polskim teatrze, laureatka Grand Prix „Złota Kieszeń” 2019. Warsztat kierowany jest do studentów i kandydatów szkół teatralnych oraz osób działających w teatrach amatorskich, którzy zapoznają się z metodami pracy aktora w zakresie budowania roli i przestrzeni emocjonalnej. Warsztat zostanie rozbudowany o elementy funkcjonalności scenografii, architektury na scenie oraz modele przestrzeni scenicznych.

– ostanie wolne miejsca! obowiązują zapisy za pośrednictwem formularza na stronie www.spotkaniakultur.com/pl/node/2252

 

„Skandal. Ewenement Molesty”, reż. Bartosz Paduch

01, 02, 03 PAŹ 2020 | 19:00

04 PAŹ 2020 | 17:00

Kino CSK

Ursynowskie blokowiska, połowa lat 90. ubiegłego wieku. Kilku chłopaków zafascynowanych MTV i rapem zza wielkiej wody zakłada skład Mistic Molesta, jako wyraz młodzieńczego buntu przeciwko szarej rzeczywistości. Wtedy nie wiedzą jeszcze, że ich muzyka odmieni polską scenę hip hopową, a oni sami staną się głosem młodego pokolenia. Póki co plan jest prosty: składać rymy, kleić bity i… dobrze się bawić.

– bilety w kasie CSK oraz na bilety.spotkaniakultur.com

 

Wschodnioeuropejski Festiwal Cyrku Współczesnego CYRKULACJE

Spektakl specjalny „Gradient”

1 PAŹ 2020 | 19.00

Sala Operowa

Już dziś startuje święto twórców, artystów i widzów, którym bliska jest idea Nowego Cyrku. Cyrku, który bawi, wzrusza, trzyma w napięciu, tworzy obrazy pełne treści i emocji. Tu nie zobaczymy tresury zwierząt, a zachwyt wzbudzą kunszt wciąż doskonalących się artystów i rozmaitość prezentowanych form.

Struktura spektaklu odzwierciedla refleksję nad organizmem, w jego biologicznym jak i społecznym sensie. To właśnie organizm stanowił inspirację do poszukiwań w zakresie przepływu, dynamiki i jakości ruchu oraz stał się źródłem pytań o naturę zależności przyczynowo-skutkowej, czego zapisem jest spektakl. Na scenie, obok różnorodnych form ruchu, zobaczymy akrobatykę naziemną, powietrzną, żonglerkę i iluzję optyczną.

– szczegółowe informacje na sztukmistrze.pl

 

Noc Kultury „MiastoCzułość” – ruszyły zapisy!!!

10 PAŹ 2020 10:00 -18:00

11 PAŹ 2020 16:00 -17:00

Ciche Kąty

Zapraszamy dzieci i dorosłych do udziału w warsztatach międzypokoleniowych z tworzenia muralu, ukazującego Miasto Lublin, dzięki czemu odwiedzający CSK będą mogli „przejść się przez miasto”, widziane oczami jego mieszkańców. Warsztaty poprowadzi znana i lubiana sketchnoterka Agata Jakuszko-Sobocka z Draw The Words. Powstała praca stworzy niezwykłą wystawę, która będzie dostępna dla zwiedzających do końca października 2020 r.

– liczba  miejsc ograniczona; zapisy i szczegółowe informacje na www.facebook.com/events/696238504570825/

 

 

A jutro szczególnie zapraszamy na:

Wernisaż wystawy prof. Leszka Mądzika „Z mroku”

2 PAŹ 2020 | 18:00

przestrzeń otwarta (poziom 0)

Wystawa scenograficzna autorstwa prof. Leszka Mądzika – Dyrektora Artystycznego Festiwalu Scenografii i Kostiumów „Scena w Budowie” i założyciela Sceny Plastycznej KUL. Inspiracją wiodącą jest to, co w teatrze wydobywa się z mroku. „Ciemność to nie tylko lęk, ale także szansa na spotkanie w przestrzeni, poprzez którą wyzwolone przez mrok światło uwodzi nas, tym co obnaża, ujarzmia, mówi o przeżyciach. Wędrówka przez niektóre fragmenty spektakli zanurzone w światło są próbą przywołania, choć w części tytułów: „Wilgoć”, „Zielnik”, „Wędrowne”, które wsparte muzyką są zaproszeniem do odwiedzenia przestrzeni świata tego bezsłownego teatru” (prof. Leszek Mądzik).

– wstęp wolny | wystawa dostępna do 22 LIS 2020

Andrzej Goliszek