CSK zaprasza na wydarzenia online

W najbliższym czasie w CSK wydarzenia online:

Festiwal „Scena w Budowie” 2021

Od 23 LIS 2020

spotkaniakultur.com | facebook.com/cskwlublinie

Już od 23 listopada CSK przyjmuje propozycje zgłoszeń najlepszych scenografii i kostiumów teatralnych do konkursu w ramach V edycji Festiwalu Scenografii i Kostiumów “Scena w Budowie” (13.05.2021 r. – 23.05.2021).

Szczegóły dostępne w Regulaminie konkursu na https://www.spotkaniakultur.com/sites/default/files/Regulamin-Konkursu-Scena-w-Budowie-2021.pdf .

Równocześnie na naszych profilach prezentujemy film podsumowujący tegoroczną edycję Festiwalu Scena w Budowie 2020. Zapraszamy od oglądania!!

 

Śladami Antoniny Campi z Miklaszewiczów. Online 2020. – odc. 5 ost.

Od 24 LIS 2020

spotkaniakultur.com | facebook.com/cskwlublinie

Zapraszamy do odsłuchania ostatniego odcinka z cyklu „Śladami Antoniny Campi z Miklaszewiczów. Online 2020” – już jutro dostępny na naszym profilu Facebook! W naszych podcastach przypominamy postać pierwszej polskiej śpiewaczki, która zrobiła wielką europejską karierę – pochodzącej z Lublina Antoniny Campi (ur. 1773 r.). Tym razem Ewa Vesin i Mateusz Wiśniewski zabiorą nas w swojej opowieści do Wrocławia!

Śladami…” to cykl podcastów, w których Ewa Vesin (Lublinianka i światowej sławy śpiewaczka operowa) i Mateusz Wiśniewski (Dyrektor Generalny Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Antoniny Campi z Miklaszewiczów) rozmawiają o sztuce operowej. Zapraszamy!

 

MOJEeKINO.pl | wirtualne Kino CSK

Wirtualne Kino CSK na platformie MOJEeKINO.PL zaprasza na premiery filmów:

 

Młodość” (premiera) | reż. Paolo Sorrentino, obsada: Michael Cane, Harvey Keitel, Rachel Weisz, Paul Dano, Jane Fonda, Paloma Faith

Dramat, komediodramat / Włochy, Francja, Szwajcaria, Wielka Brytania / 2015

27 LIS 2020 | od 09:00

www.mojeekino.pl/show/kino-csk-lublin

Wybitny kompozytor (Michael Caine) otrzymuje od angielskiej królowej nieoczekiwaną propozycję. Piękna kobieta (Rachel Weisz) chce się dowiedzieć, dlaczego mąż porzucił ją dla dziewczyny (Paloma Faith), od której wszystko ją różni. Słynny reżyser (Harvey Keitel) szuka idealnego zakończenia dla swojego najważniejszego filmu. Charyzmatyczny aktor (Paul Dano), znany z roli w superprodukcji, chce znaleźć prawdziwe życiowe wyzwanie. Miss Universe postanawia wszystkim pokazać, dlaczego to ona jest najpiękniejszą kobietą na świecie. Wielka gwiazda (Jane Fonda) zjawia się po latach, by prosto w twarz powiedzieć mężczyźnie swojego życia, co naprawdę o nim myśli. Kilka letnich dni, podczas których wyjdą na jaw najgłębsze tajemnice, a wystawione na próbę zostanie powszechne pragnienie wiecznej młodości.

Służąca” (premiera) | Reż: Park Chan-wook, obsada: Kim Min-hee , Ha Jung-woo , Kim Tae-ri

Dramat / Korea Południowa / 2016

27 LIS 2020 | od 09:00

www.mojeekino.pl/show/kino-csk-lublin

Korea, lata 30. XX wieku. Oszust z nizin społecznych postanawia podstępem rozkochać w sobie piękną Japonkę – dziedziczkę wielkiej fortuny – aby przejąć jej majątek. W tym celu umieszcza w jej najbliższym otoczeniu tytułową służącą – posłuszną sobie naciągaczkę, która ma zaskarbić względy milionerki i stać się jej zaufaną powiernicą. „Służąca” to opowieść o trójkącie miłosnym, pożądaniu, seksualnych fantazjach i wyrafinowanej zemście. Widziana z różnych perspektyw intryga z minuty na minutę diametralnie się zmienia, zmierzając ku przewrotnemu finałowi.

Park Chan-wook stworzył porażające wizualnie i trzymające do końca w napięciu widowisko, w którym nic nie jest tym, czym się początkowo wydaje.

Nie tak miało być” (premiera) | reż. Amanda Kernell, obsada: Ane Dahl Torp, Sverrir Gudnason, Tintin Poggats Sarri

Dramat / Szwecja / 2020

27 LIS 2020 | od 09:00

www.mojeekino.pl/show/kino-csk-lublin

Jak daleko jesteśmy w stanie się posunąć, gdy w grę wchodzi szczęście i bezpieczeństwo naszych bliskich? „Nie tak miało być” opowiada historię kobiety, której ograniczono prawo do widywania się z własnymi dziećmi po tym, jak rozwiodła się z mężem. Alice, bo tak ma na imię główna bohaterka, postanawia zabrać swoją córkę i syna na wakacje bez zgody męża, który jako pełnoprawny opiekun zgłasza porwanie. To film o konsekwencjach wyborów, które podejmujemy. Reżyserka stroni tutaj od jednoznacznej oceny swoich bohaterów, raczej bacznie się im przygląda, a werdykt odnośnie słuszności ich zachowań pozostawia nam.

Czerwony żółw” (premiera) | reż. Michael Dudok de Wit

Animowany, dramat / Francja, Belgia, Japonia / 2016

27 LIS 2020 | od 09:00

www.mojeekino.pl/show/kino-csk-lublin

Znajdujesz się na bezludnej wyspie. Wokół ani śladu człowieka, żadnego zgiełku, tylko morze i plaża. Wiatr jest świeży, zamiast smogu morska bryza. Od cywilizacji dzieli cię bezkresny ocean. Co robisz? Delektujesz się swobodą czy budujesz tratwę? Gdzie jesteś? W więzieniu czy w raju?

Legendarne japońskie Studio Ghibli („Spirited Away: W krainie Bogów”) przedstawia animację „Czerwony żółw” jako urzekającą baśń dla dorosłych, która została nagrodzona w Cannes, nominowana do Oscara i zwyciężyła w projekcie Scope100, w którym to sami widzowie wybierają filmy dla widzów. Wyrusz w niezwykłą podróż i odkryj swoją bezludną wyspę podczas seansu filmu, który oczarował widownię na całym świecie.

Spektakl „Opera Kartoflana” | reż. Maria Pietrusza – Budzyńska

Od 28 LIS 2020

spotkaniakultur.com | facebook.com/cskwlublinie

Sens „Opery Kartoflanej” opiera się na pozornie sprzecznej logice hiphopowych tekstów piosenek o włączającym wyłączaniu ludzi, którzy z racji niespełnionej normy dostali się w tryby złożonej maszyny pomocy społecznej i opieki. Jednostkowe doświadczenie rzeczywistości politycznej/ społecznej/ edukacyjnej ustanowiło formę spektaklu i jego wyraz – a zapisane w ciele aktora strategie/wybory i decyzje dotyczące norm i ich ekspresji przekazują teraźniejszy i obecny (HIP) oraz sposób poruszania się (HOP) w krytycznej refleksji nad współczesnością. Aktorzy Teatru Ludzi Niepełnosprawnych nie stosują ideologicznej zasłony dla nierozwiązanych problemów i nie szukają okazji do podtrzymania istniejących hierarchii. O(d)grywają wykluczanie wykluczonych.

Splat!FilmFest – International Fantastic Film Festival

1 – 14 grudnia 2020 | online

www.splatfilmfest.com

Już teraz na stronie internetowej CSK oraz na naszych profilach społecznościowych prezentujemy tytuły i opisy filmów, zakwalifikowanych do tegorocznej edycji Splat!FilmFest, a którego współorganizatorem jest CSK. To największy w Polsce festiwal nowego kina grozy, fantastyki, kina gatunkowego. Jego misją jest prezentowanie kina pięknego, ale także nieco szalonego. Trzonem programu są premiery najlepszych światowych filmów kina gatunkowego (m. in. horrory, thrillery, mroczne dramaty, czarne komedie, s-f, fantasy), których nie można zobaczyć na żadnym innym festiwalu w Polsce, a które nie posiadają jeszcze w Polsce dystrybucji kinowej.

6. edycja tego wydarzenia w całości została przeniesiona do internetu, konkretnie na dedykowaną platformę działającą pod adresem: www.splatfilmfest.com (zakładka VOD).

 Andrzej Goliszek