CSK zaprasza

 CSK w Lublinie zaprasza na ostatnie wydarzenia przed zamknięciem instytucji kultury związanym z pandemią koronawirusa.

Już dziś w CSK wernisaż „Lubelska Wiosna – I Biennale Malarstwa” połączony z ogłoszeniem laureatów konkursu oraz wyjątkowa animacja w Kinie CSK „Zabij to i wyjedź w tego miasta” – po seansie wielka gratka dla fanów kina – spotkanie z reż. Mariuszem Wilczyńskim.
Jutro o godzinie 15:00 zapraszamy na naszą stronę i profil na Facebooku na relację z wernisażu Galerii Saskiej i spotkanie z autorem prac – Stanisławem Wieczorkiem.
Szczegóły poniżej.

I Biennale Malarstwa „Lubelska Wiosna” – wystawa prac finalistów konkursu
Wernisaż: 19 MAR 2021 | 17:00 | Klub Muzyczny CSK
Galeria Wystaw czasowych -1 | City Project -1
Wystawa jest efektem I Biennale malarstwa organizowanego przez Centrum Spotkania Kultur w Lublinie we współpracy z Instytutem Sztuk Pięknych Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej. LUBELSKA WIOSNA jest jedynym tego typu cyklicznym wydarzeniem po wschodniej stronie Wisły, mającym na celu promowanie i wspieranie młodych artystów poruszających się w obszarze szeroko pojętego malarstwa. Nie zakłada ograniczeń pod względem tematyki, techniki, czy konwencji malarskiej. Na wystawie zaprezentowane będą prace finalistów konkursu, wyselekcjonowane przez grono ekspertów.
– wstęp wolny

Zabij to i wyjedź z tego miasta | Reż. Mariusz Wilczyński | Animacja, horror / Polska / 2020
19 MAR 2021 | 19:00 – po seansie spotkanie z reż. Mariuszem Wilczyńskim
Kino CSK
Laureat Złotych Lwów dla Najlepszego Filmu na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.
Animacja Mariusza Wilczyńskiego „Zabij to i wyjedź z tego miasta” to dużo więcej niż film: to 14 lat życia poświęconych na realizację tego niesamowitego, osobistego projektu. To przyprawiająca o dreszcze podróż w przeszłość własną i kraju, wywoływanie duchów ludzi i miejsc, terapeutyczna opowieść o rodzinie i wzruszający hołd dla przyjaźni. Ten pełnometrażowy debiut pierwszego polskiego twórcy animacji, któremu retrospektywę zorganizowało prestiżowe nowojorskie Museum of Modern Art (MoMa), zrodził się z potrzeby zrozumienia, wybaczenia i miłości. Film Wilczyńskiego wskrzesza dzieciństwo z całym jego bagażem udręk i zachwytów, przywołuje tych, którzy odeszli, by dać im nowe życie. Zanurzony w przywołanych z pamięci detalach, barwach, dialogach, dźwiękach, sytuacjach, głosach, „Zabij to…” staje się kroniką PRL-owskiego dzieciństwa i młodości przeżytej w czasach transformacji, opowieścią o zmieniającej się Polsce, o szarzyźnie nieoczekiwanie nabierającej rumieńców.
– Bilety w cenie w kasie CSK i na bilety.spotkaniakultur.com

Galeria Saska | Stanisław Wieczorek
Wernisaż online: 20 MAR 2021 | 15:00
Wystawa 20 MAR – 13 CZE 2021
Ogrodzenie Ogrodu Saskiego
Nadchodząca wystawa zaprezentuje twórczość prof. Stanisława Wieczorka. Artysta zajmuje się różnymi formami grafiki zarówno warsztatowej jak i użytkowej – projektuje plakaty oraz książki. Jego działalność artystyczna obejmuje również malarstwo, rysunek czy scenografie. Stanisław Wieczorek ukończył studia na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie na Wydziale Architektury Wnętrz i z tą uczelnią związany jest do dziś. Od 1977 roku prowadził Pracownię Brył i Płaszczyzn na Wydziale Grafiki, a od roku 1980 Pracownię Geometrii i Kompozycji. Kierował oraz tworzył Międzywydziałową Pracownię Multimedialnej Kreacji Artystycznej. W swojej karierze pełnił funkcję prodziekana i dziekana Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, ponadto jest twórcą i dyrektorem Instytutu „Sztuka Mediów”. Wielokrotnie współpracował z wieloma wydawnictwami artystycznych tj. „Sugestie” czy dwumiesięcznik „Projekt”, włoskie czasopismo „Shop” czy „Linea grafica”. Artysta jest autorem kilkudziesięciu wystaw indywidualnych i uczestnikiem kilkuset prezentacji zbiorowych w kraju i za granicą.

Przypominamy, że w związku z nadzwyczajną sytuacją epidemiologiczną w Polsce w dniach od 20 MAR do 9 KWI 2021 wystąpią ograniczenia w funkcjonowaniu Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. Wydarzenia zaplanowane w tym okresie zostają odwołane lub przełożone na inny termin, a sam budynek CSK pozostaje niedostępny dla zwiedzających. Szczegółowe informacje o odwołanych wydarzeniach będziemy publikować na naszej stronie www oraz profilu Facebook.

Nie zawieszamy jednak działalności! Księgarnia CSK (czyt. Sklepik Kulturalny CSK) działa bez zmian: codziennie w godzinach 10:00-18:00 (wejście od Pl. Teatralnego). Serdecznie zapraszamy do odwiedzania naszej strony internetowej www.spotkaniakultur.com oraz na www.facebook.com/cskwlublinie, gdzie będziemy zamieszczać bieżące informacje ze świata kultury oraz relacje z wydarzeń z CSK. Bądźcie Państwo z nami!

Informacja dotycząca zwrotów biletów:
Bilety zakupione online na bilety.spotkaniakultur.com – zwroty bezpośrednio na konto osoby zamawiającej; prosimy o kontakt z Obsługą Widza CSK w dni powszednie w godzinach od 8.00 do 16.00, tel. 81 441 56 75 lub mailowo: [email protected].
Kasa CSK dokonuje zwrotów za bilety zakupione stacjonarnie w punkcie kasowym (gotówką lub kartą płatniczą) w dni powszednie w godzinach od 10:00 do 18:00.
Kancelaria CSK czynna w dni powszednie w godzinach od 8.00 do 16.00. Dostęp do budynku CSK, Teatru Andersena, Fundacji Sztukmistrzów oraz pozostałych najemców i lokali gastronomicznych wyłącznie wejściem bocznym przez patio od strony ul. Radziszewskiego.
Za powstałe niedogodności przepraszamy i jednocześnie liczymy na Państwa wyrozumiałość – za co z góry dziękujemy. Mamy nadzieję, że po 9 KWI będziemy mogli ponownie zaprosić Państwa do CSK!

Andrzej Goliszek