Czas konkursów w II LO

W ostatnim czasie uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego im. P. Firleja w Lubartowie osiągnęli duże sukcesy w Olimpiadzie Lingwistyki Matematycznej, Olimpiadzie Języka Angielskiego oraz w Alfiku Matematycznym.

Uczniowie II LO – Emilia Oniszczuk i Artur Przybysławski z klasy IIa – zakwalifikowali się do etapu okręgowego XLIII Olimpiady Języka Angielskiego, podczas którego mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę i językowe umiejętności. 25 stycznia II LO w części ustnej olimpiady reprezentowała Emilia Oniszczuk. Obecnie czekamy na wyniki uczennicy z tego wymagającego szerokiej wiedzy etapu zawodów.

Do półfinału Olimpiady Lingwistyki Matematycznej zakwalifikowały się trzy osoby z II LO: Emilia Oniszczuk i Mateusz Krojec z klasy IIa oraz Magdalena Skrzypiec z klasy IIIa.

Olimpiada ta stawia sobie za cele poszerzenie interdyscyplinarnych kompetencji w zakresie lingwistyki teoretycznej, matematycznej i stosowanej. Zadania rozwijają zainteresowania uczniów metodami nauk ścisłych, stosowanymi w lingwistyce i poszerzają wiedzę z tego zakresu.

Olimpiada Lingwistyki Matematycznej jest jedną z 13 olimpiad naukowych, które mają etapy międzynarodowe. W tym roku finał olimpiady odbędzie się 13 kwietnia we Wrocławiu, a zawody międzynarodowe w lipcu lub sierpniu w Yongin (Korea Płd.). Przypominamy, że II LO ma ogromne osiągnięcia właśnie w tej Olimpiadzie – Przemysław Podleśny dwukrotnie zdobywał złoty medal w XV i XVI Olimpiadzie Międzynarodowej.

Znamy także wyniki XXIV edycji konkursu Alfik Matematyczny. W potyczkach matematycznych wzięło udział 11 uczniów z II LO. Uczniowie klas pierwszych i drugich rozwiązywali test wielokrotnego wyboru. Dyplom za uzyskanie bardzo dobrego wyniku w konkursie otrzymali: Krzysztof Michałowski z klasy IIe i Emilia Oniszczuk z klasy II a (opiekun Ewa Biernacka). Dyplom za uzyskanie dobrego wyniku w konkursie otrzymał Konrad Guz z klasy Ie (opiekun Eliza Czerska-Pokraka).

Gratulujemy wszystkim uczniom oraz ich opiekunom i życzymy kolejnych sukcesów!

II LO/AO