Czas olimpiad dla uczniów II LO

Ferie to nie tylko czas odpoczynku dla uczniów II Liceum Ogólnokształcącego im. P. Firleja w Lubartowie. W styczniu odnotowali sukcesy w Olimpiadzie Historycznej, Olimpiadzie Literatury i Języka Polskiego, Olimpiadzie o Diamentowy Indeks AGH oraz Olimpiadzie Języka Angielskiego.

11 stycznia na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie odbyły się eliminacje okręgowe XLVI Olimpiady Historycznej. II LO reprezentowały dwie uczennice – Nikola Czeczko i Joanna Nerlo z klasy I d, pracujące pod opieką Barbary Kukier. Część pisemna polegała na napisaniu wypracowania na jeden z 6 tematów. Do części ustnej zakwalifikowała się Joanna Nerlo. Ogólnopolska Olimpiada Historyczna jest organizowana przez Polskie Towarzystwo Historyczne przy finansowym wsparciu Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Kancelarii Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej, we współpracy z Instytutem Pamięci Narodowej.

Uczennica klasy III c Kinga Cybul zakwalifikowała się do II etapu Olimpiady Literatury i Języka Polskiego. Sukces Kingi to wynik napisania bardzo ciekawej pracy „Obecność tematu Holocaustu w teatrze polskim”. Uczennica pracuje pod kierunkiem Rafała Wrotkowskiego, przygotowując się do eliminacji okręgowych.

Po raz kolejny dwoje uczniów II LO: Emilia Oniszczuk i Artur Przybysławski z klasy III a zakwalifikowało się do etapu okręgowego XLIV Olimpiady Języka Angielskiego. Uczniowie pracują pod opieką Przemysława Oniszczuka.

Natomiast inni uczniowie klasy III a – Weronika Gziut, Mateusz Krojec i Zuzanna Rudzińska zakwalifikowali się do drugiego etapu Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH z fizyki. Pod opieką Jolanty Prokopowicz uczniowie przygotowują się do następnego etapu, który odbędzie się 8 lutego w Zamościu.

Przypomnijmy, że sukcesy uczniów w olimpiadach to jedno z trzech kryteriów brane pod uwagę w Ogólnopolskim Rankingu Liceów Ogólnokształcących PERSPEKTYWY. Dzięki wysokim wynikom matury oraz osiągnięciom w olimpiadach przedmiotowych II Liceum Ogólnokształcące im. P. Firleja w Lubartowie jako jedyne liceum w powiecie lubartowskim zdobyło tytuł „Srebrnej Szkoły 2020”.

Uczniom oraz ich nauczycielom gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych naukowych wyzwaniach!

AO