Czekają na małych pacjentów

Terapia_niemowlŕcaNa terapię i ćwiczenia mogą przyjść osoby w każdym wieku, ale uprzywilejowanymi pacjentami są najmłodsi. W Lubartowie ruszyła działalność Fundacji Bagatela, która obok płatnej rehabilitacji dla dorosłych, prowadzi bezpłatne ćwiczenia dla dzieci. Uruchomiła pierwszy w województwie lubelskim ośrodek, który zajmuje się także rehabilitacją niemowląt.

W budynku po pogotowiu przy ul. Cichej 27 (na przeciwko szpitala) zakończył się remont. Do zrobienia została jeszcze elewacja. – Dużo serca widać w tym budynku – mówi Agata Orłowska, prezes Fundacji Bagatela.

Dzięki pomocy wielu ludzi, którzy nam zaufali, udało się. Mamy od darczyńców drzwi, meble, oświetlenie. Nie sposób wszystko wyliczyć. Teraz czekamy tylko na pacjentów, których z każdym dniem przybywa. Chcemy, żeby informacja o bezpłatnej rehabilitacji dzieci dotarła przede wszystkim do tych rodziców, którzy nie korzystali wcześniej z porad specjalistów. Warto dodać, że dostosowujemy terapię ruchową do poszczególnych schorzeń.

Dzieci korzystają z terapii bezpłatnie.- Pieniądze z rehabilitacji osób dorosłych przeznaczamy na specjalistyczną rehabilitację dzieci – tłumaczy Monika Szczepaniak, wiceprezes fundacji.

Z ośrodkiem współpracują lekarze m.in. z Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Lublinie.

– Wybór padł na tych specjalistów, których wybrali rodzice. To ich pytaliśmy, do kogo lubią chodzić, komu ufają. Na konsultacje przyjeżdża do nas ortopeda, logopeda, terapeuta manualny, psycholog, diabetolog, psychiatra dziecięcy. Mamy także trenera, który prowadzi trening funkcjonalny dla dorosłych na taśmach TRX, pomagających m.in. kształtować sylwetkę. Dzięki wykwalifikowanym specjalistom oraz wyposażeniu w profesjonalny sprzęt, możemy zaoferować zabiegi z fizykoterapii, takie jak elektroterapia, pole magnetyczne, ultradźwięki, laser, naświetlania lampą Sollux, termoterapia. Prowadzimy także kinezyterapię oraz zabiegi z wykorzystaniem technik manualnych, masażu i kinesiotapingu.

Trening TRXAby rozpropagować przedsięwzięcie, fundacja m.in. wydrukowała ulotki informujące o swojej działalności. Pieniądze na utrzymanie siedziby chce pozyskiwać m.in. poprzez organizowanie koncertów charytatywnych. – Pomoc w zorganizowaniu takich spotkań zaoferował nam Zajazd Wincentów, który chce bezpłatnie udostępnić salę na nasze potrzeby – mówi Agata Orłowska. – Korzystając z uprzejmości Lubartowiaka, chcemy podziękować za bezinteresowne wsparcie firmom: Stella Pack S.A., Zajazd Wincentów, Vip Sp.j., Centrum Podłóg i Drzwi, Solbet S.A., TECH, MP Grafix, WIBRO, Intergraf, P.H. „Sel-Bud” Grzegorz Gruba, Budirek-ck Sp. J., W.Trykacz, Hurtownia „MEGASANIT”, Drukarnia Pegwan, Restauracja „Złota Grota”, P.H.U. Dariusz Białek Firany Merkury oraz pozostałym, wymienionym na www.bagatela.org.pl. Liczymy na dodatkowe wsparcie osób oraz instytucji, którym tak samo jak nam, na sercu leży dobro dzieci.

Rodzice, którzy potrzebują wsparcia i porad odnośnie prawidłowego rozwoju swoich pociech, mogą skontaktować się pod numerem tel.: 605505607.

Aleksandra Jędryszka