„CZŁOWIECZY LOS – Anny German najpiękniejsze piosenki…”

Już w niedzielę 27 października w Lubartowie wystąpi wokalistka, która dzięki niebywałemu podobieństwu wokalnemu do Anny German, stworzyła niezapomniany cykl koncertów upamiętniających jej twórczość. Producenci serialu pt. „Anna German” emitowanego w TVP 1 zdecydowali się na współpracę z ukraińską piosenkarką – prosząc, aby użyczyła do filmu swojego głosu…

Na koncert pt.„CZŁOWIECZY LOS – Anny German najpiękniejsze piosenki…” o godz. 16 do bazyliki św. Anny zapraszają: Miasto Lubartów, Parafia pw. św. Anny w Lubartowie oraz Lubartowskie Stowarzyszenie Hospicjum św. Anny.

1395428_516410891768274_117963200_nWydarzenie organizowane jest z okazji X edycji ogólnopolskiej kampanii społecznej „Hospicjum to też życie”, przeprowadzanej pod hasłem „Pomóż ukoić ból” . To też okazja do podziękowań dla wszystkich, którzy wspierają dzieło hospicyjne.

Z repertuarem Anny German wystąpią:

SOLIŚCI:
Vladyslava Vdovychenko (Владислава Вдовиченкo) – wszechstronna wokalistka, poetka, absolwentka Odeskiej Akademii Muzycznej w klasie wokalu (śpiew solowy), solistka Odeskiej Opery Narodowej i Filharmonii. Dzięki niebywałemu podobieństwu wokalnemu do jednej z ikon muzyki polskiej i rosyjskiej – Anny German, stworzyła niezapomniany cykl koncertów upamiętniających jej twórczość, który cieszy się ogromną popularnością za wschodnią granicą. Dzięki popularności Pani Vdovychenko producenci serialu pt. „Anna German” emitowanego w TVP 1 zdecydowali się na współpracę z ukraińską piosenkarką – prosząc aby użyczyła do filmu swojego głosu (aktorce Joannie Moro). W 2013 r. wystąpiła w Polsce z Królewską Orkiestrą Symfoniczną oraz m.in polskimi śpiewakami operowymi z cyklem koncertów z repertuaru Anny German pt. „Być może gdzie indziej”.

Justyna Reczeniedi – sopranistka, skrzypaczka, solistka Warszawskiej Opery Kameralnej i innych scen polskich, doktor sztuk muzycznych w dziedzinie wokalistyki. Ostatnia uczennica Bogny Sokorskiej „Słowika Warszawy” i jej córki Jagny Sokorskiej – Kwika, absolwentka Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina (śpiew solowy) i Uniwersytetu Warszawskiego na wydziale polonistyki. Laureatka wielu konkursów wokalnych w kraju i za granicą. W swoim dorobku artystycznym posiada kilka albumów i teledysków, jest autorką książki „Bogna Sokorska. Życie i kariera Słowika Warszawy – wspomnienie”. W 2013 r. wystąpiła w Polsce z Królewską Orkiestrą Symfoniczną oraz polskimi śpiewakami operowymi i odeską wokalistką – Vladyslava Vdovychenko z cyklem koncertów z repertuaru Anny German pt. „Być może gdzie indziej”.

ZESPÓŁ:
Artur Grudziński – instrumenty klawiszowe
Marcin Riege – instrumenty klawiszowe
Andrzej Stępień – gitara
Wojciech Ruciński – bas
Andrzej Kubacki – perkusja