Czołówka w Wandzinie

Oficer Prasowy Komendy Powiatowej PSP w Lubartowie informuje, że w okresie od dnia 07.11. do dnia 13.11. na terenie chronionym przez komendę miało miejsce 12 zdarzeń, w tym 4 pożary i 8 miejscowych zagrożeń.

W dniu 09.11. o godz. 12:50 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Lubartowie wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym na DK19 w miejscowości Kopanina, gm. Lubartów. Po dojechaniu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że na łuku drogi doszło do czołowego zderzenia samochodu osobowego Opel Vectra z ciągnikiem siodłowym Renault Magnum z naczepą. Osób uwięzionych nie było. Na miejscu były dwa zespoły ratownictwa medycznego, które udzielały pomocy poszkodowanym. Oplem podróżowały dwie dorosłe kobiety oraz dwójka dzieci (7 lat oraz 6 miesięcy). Ciągnikiem podróżował kierowca. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora w Oplu oraz ograniczeniu wycieków płynów eksploatacyjnych przy pomocy sorbentu. Hospitalizacji wymagała jedynie pasażerka samochodu osobowego. Podczas działań DK19 była całkowicie zablokowana, policja wyznaczyła objazdy. Po wykonaniu czynności dochodzeniowych przez Policję, DK19 została uprzątnięta przez przedstawiciela zarządcy drogi. W działaniach ratowniczych brały udział 3 zastępy z JRG w Lubartowie oraz zastęp OSP Wólka Rokicka.

W przeciągu ostatniego tygodnia doszło do dwóch zdarzeń drogowych z udziałem dzikich zwierząt oraz kierujących pojazdami. W obu przypadkach dzikie zwierzę – łoś wtargnęło przed przejeżdżające pojazdy, czego skutkiem było ich zniszczenie oraz śmierć zwierzęcia. Zdarzenia te miały miejsce na drogach krajowych nr 19 i 48 w miejscowościach Wandzin oraz Wola Blizocka.  

2-113-wandzin4-wola-blizocka

1-12