Czy Wy wiecie, że gramy w szachy w necie?

Lubartowski Ośrodek Kultury zorganizował 18 marca na platformie www.lichess.org  I Antywirusowy Turniej Szachowy. Na starcie stanęło 27 szachistów z Lubartowa, Radzynia Podlaskiego i Lublina. Turniej rozegrano tempem 10’+5” bonusu za ruch.  Link do wyników https://tiny.pl/7h6hv  Zapraszamy na kolejne turnieje, które będą organizowane cyklicznie. Pełny harmonogram rozgrywek znajdziecie na stronie www.loklubartow.pl. Turnieje będą organizowane zawsze we wtorki, czwartki i niedziele – start 20:00

Jak się okazuje, bardzo dużo imprez szachowych przeniosło się do sieci. Ciekawym wydarzeniem jest Internetowy Puchar Polski organizowany bezpłatnie na platformie chess.com przez Polski Związek Szachowy, gdzie na starcie pierwszego turnieju cyklu 29 marca stanęło 2000 szachistów, wśród nich również  lubartowskich. Kolejne jego edycje zaplanowano: na poniedziałek 13 kwietnia; sobotę 25 kwietnia oraz sobotę 9 maja. Start turniejów o 18:00. Zapisy rozpoczynają się godzinę przed startem.  Udział w tych zawodach jest bezpłatny. Wszelkie informacje na temat turniejów na www.pzszach.pl

Nie lada gratką w ostatnią sobotę 4 kwietnia były ZINZINO –  Internetowe Mistrzostwa Polski w Szachach. Co prawda płatne, ale  na starcie stanęło blisko 400 szachistów, wśród nich Jan Krzysztof Duda – szesnasty zawodnik światowych rankingów FIDE. Ponadto wielu arcymistrzów, mistrzów międzynarodowych oraz FIDE –  prawdziwa śmietanka polskich zawodowców. Ostatecznie wygrał Arcymistrz Maciej Klekowski z Krakowa. A to miejsca zawodników LUKS Lubartów: 342. Piotr Opolski; 358. Franciszek Baran; 360. Eryk Trąbka; 362. Wiktor Opolski.

Pamiętajmy. Spotykamy się w internecie –  turnieje otwarte, bez wpisowego i bez haseł. Szczegóły na www.loklubartow.pl