„Czytanie do brzuszka” w bibliotece miejskiej

Na nowatorski projekt „Czytanie do brzuszka” zaprasza Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Mickiewicza w Lubartowie. Będą spotkania z ginekologiem, logopedą, rehabilitantem i…książkami.

-O czytaniu dla dzieci mówi się bardzo wiele, jednak najczęściej w odniesieniu do maluszków, które już się urodziły. Natomiast mało kto wie, że czytanie dzieciom warto zacząć jeszcze wcześniej – już w okresie prenatalnym – przekonuje Dlatego Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Mickiewicza w Lubartowie zaprasza rodziców w ciąży na nowatorski projekt „Czytanie do brzuszka” – przekonuje biblioteka.

Badania pokazują, że już w czwartym miesiącu ciąży – dziecko odbiera dźwięki z otoczenia, natomiast w trzecim trymestrze ciąży zmysł słuchu jest już bardzo dobrze rozwinięty. Dziecko co prawda nie rozumie słów, ale rozpoznaje głos rodzica i potrafi odczytywać towarzyszące mu emocje. Czytanie okazuje się najlepszym krokiem do nawiązania pierwszych więzi z dzieckiem. Głos rodziców, rytm mówienia, artykułowanie mowy w kontekście pamięci prenatalnej – to wszystko ma znaczenie i będzie wpływało na pierwsze miesiące życia noworodka.

I dlatego żeby przybliżyć temat wpływu czytania w ciąży na rozwój dziecka, MBP zaprasza rodziców spodziewających się potomka, do projektu, podczas którego odbędą się spotkania m.in. z ginekologiem, logopedą, rehabilitantem i oczywiście – książkami.

Pierwsze spotkanie odbędzie się 28 września o godz. 10.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ul. Lubelskiej 36.