Dachowanie audi w Sernikach

Oficer Prasowy KP PSP w Lubartowie informuje, że w okresie od dnia 25.11. do dnia 01.12.na terenie powiatu lubartowskiego powstało 18 zdarzeń, w tym 3 pożary, 14 miejscowych zagrożeń oraz 1 alarm fałszywy.

W dniu 26.11.o godz. 1820 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Lubartowie wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Wola Skromowska, gm. Firlej. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że samochód ciężarowy przeznaczony do przewozu bydła przebił barierę i stoczył się z nasypu. Wewnątrz kabiny znajdował się kierowca, który nie był w stanie opuścić pojazdu o własnych siłach. Ratownicy z OSP Firleja i Kocka ewakuacji kierującego mężczyznę z kabiny pojazdu. Następnie poszkodowany został przewieziony przez Zespół Ratownictwa Medycznego do szpitala. W naczepie samochodu ciężarowego przewożonych było 7 szt. bydła. Dwie sztuki znajdowały się poza pojazdem. W celu uwolnienia pozostałych zwierząt ratownicy wykorzystali sprzęt hydrauliczny oraz piłę do cięcia stali. Następnie ratownicy pomogli przy załadunku 6 szt. bydła do podstawionego samochodu zastępczego. Na podstawie decyzji lekarza weterynarii jedna z krów została uśpiona. W działaniach udział brały 2 zastępy JRG Lubartów oraz zastępy OSP z Firleja i Kocka.

W dniu 28.11. o godz. 2159 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Lubartowie wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Serniki Kolonia. Na miejscu okazało się , że samochód osobowy marki Audi wjechał do rowu, a następnie dachował. Pojazdem podróżował młody mężczyzna. Przybyły ZRM udzielił kwalifikowanej pomocy medycznej. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu instalacji elektrycznej i gazowej. Przed zakończeniem działań uszkodzony pojazd postawiono na koła. Okoliczności, w jakich doszło do zdarzenia, wyjaśnia policja. W działaniach brały udział 2 zastępy JRG Lubartów oraz zastęp z OSP w Nowej Woli.