Dachowanie na DK19

Oficer Prasowy Komendy Powiatowej PSP w Lubartowie informuje, że w okresie od dnia 03.07.2017 r. do dnia 09.07.2017 r. na terenie chronionym przez komendę miało miejsce 18 zdarzeń: 9 miejscowych zagrożeń i 9 pożarów.
W dniu 08.07.2017 r. o godz. 18:58 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Lubartowie wpłynęło zgłoszenie o wypadku samochodu osobowego w miejscowości Czerwonka – Gozdów gm. Firlej.
Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że samochód osobowy marki Mercedes, którym podróżowała jedna osoba zjechał z jezdni i uderzył w drzewo. Pojazd znajdował się poza jezdnią, po prawej stronie drogi DK19 w kierunku Lubartowa. Miejsce zdarzenia zostało zabezpieczone, a instalacja elektryczna w pojeździe odłączona. Poszkodowany po przebadaniu przez lekarza ZRM odmówił zabrania do szpitala i pozostał na miejscu zdarzenia. Przy pomocy pilarki do drewna usunięto gałęzie leżące na jezdni. Do działań zadysponowano: 2 zastępy z JRG Lubartów oraz zastęp OSP Firlej
W dniu 09.07.2017 r. o godz. 15:46 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Lubartowie wpłynęło zgłoszenie o dachowaniu samochodu osobowego na DK19 w miejscowości Lubartów.  Po dojechaniu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że samochód osobowy marki BMW znajduje się w przydrożnym rowie na dachu w kierunku jazdy Lubartów – Kock. Pojazdem podróżowała jedna osoba, która opuściła auto o własnych siłach. Na miejscu był już patrol Policji oraz ZRM, który udzielał pomocy medycznej kierowcy pojazdu (po przebadaniu został na miejscu zdarzenia). Ruch na drodze odbywał się wahadłowo, ruchem kierowała Policja. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora oraz postawieniu samochodu na koła w celu uniknięcia wycieku płynów eksploatacyjnych.  Do działań zadysponowano: 2 zastępy z JRG Lubartów.

[PSP Lubartów]