Dni honorowego krwiodawstwa PCK w II LO

W dniach 22-26 listopada obchodzone są Dni Honorowego Krwiodawstwa. Historia ta sięga do 1958 roku gdy PCK podjął pierwsze działania na rzecz propagowania tej idei. Z tej okazji gościliśmy w II LO policjanta Pana Łukasz Wójcika, który jest jednocześnie honorowym krwiodawcą.

Celem spotkania było podniesienie świadomości młodzieży na temat regularnego oddawania krwi. Nasi potencjalni dawcy byli zachęcani aby dołączyć do regularnych zbiórek krwi. Pan Łukasz przekazał informacje o tym, kto może oddawać krew i w jakiej ilości oraz jak przygotować się do pobrania krwi, i jakie są przeciwwskazania do jej oddania. Odpowiadał również na pytania uczniów i rozwiewał wszelkie wątpliwości.

Nasi uczniowie są zawsze gotowi do niesienia pomocy innym w celu ratowania zdrowia i życia ludzkiego poprzez oddawanie krwi. Mamy nadzieję, że po spotkaniu będzie nas jeszcze więcej, bo krew jest i była zawsze symbolem życia, a jej darowanie innym jest jednym z największych dowodów ludzkiej miłości i szacunku dla drugiego człowieka.

Szkolne Koło PCK