Dni otwarte w II LO

Przez dwa dni, 29 marca oraz 1 kwietnia, drzwi II Liceum Ogólnokształcącego im. Piotra Firleja w Lubartowie były szeroko otwarte dla ósmoklasistów oraz gimnazjalistów z miejskich i powiatowych szkół.

W tym roku w progach II LO gościło kilkaset osób, co świadczy o popularności liceum w lokalnym środowisku. Uczniowie gimnazjów i szkół podstawowych zostali oficjalnie przywitani przez dyrektor Halinę Zdunek, która przedstawiła ofertę edukacyjną i zarys działalności szkoły. Goście mogli się dowiedzieć, jakie zalety wiążą się z kontynuacją nauki w II LO oraz jakie profile klas będą tworzone w nowym roku szkolnym. 

Po części oficjalnej ósmoklasiści i gimnazjaliści, podzieleni na dziewięć kilkudziesięcioosobowych grup, wybrali się na zwiedzanie murów szkoły. Po salach i korytarzach II LO młodszych kolegów oprowadzali uczniowie liceum. Odwiedzając lekcyjne sale, goście uczestniczyli w zajęciach specjalnie dla nich przygotowanych i dowiadywali się od starszych kolegów, jak wygląda nauka w klasach o danym profilu. Ze swoimi przewodnikami młodzież odwiedziła m. in. siedzibę SKKT AZYMUT – tam członkowie grupy opowiedzieli m. in. o marszach na orientację, wyprawach w góry i wycieczkach zagranicznych, które organizują wraz z opiekunami. Kolejnym czynnie działającym klubem szkoły jest grupa teatralna SCENA 44, której aktorzy nie tylko opowiedzieli o swojej działalności, ale też odegrali kabaretowe skecze i improwizacje, do których zaangażowali widownię. Przyszli pierwszoklasiści mogą również okazję dołączyć do ANIOŁÓW z II LO i nieść pomoc starszym oraz młodszym jako członkowie szkolnego wolontariatu.

Wszystkim ósmoklasistom, gimnazjalistom oraz ich opiekunom serdecznie dziękujemy za te wspólnie spędzone dni. Mamy nadzieję, że we wrześniu większość twarzy ujrzymy ponownie na korytarzach naszej szkoły! Bo II LO to trafny wybór.

II LO