Do Lubartowa wraca sekcja kolarska

Spotkanie burmistrza Lubartowa z sekcją kolarską MKS Lewart AGS Lubartów, która startuje jako Grupa Kolarska Boras Lewart Team Lubartów, miało miejsce 7 listopada na placu przed ratuszem.

Spotkanie odbyło się przed zgrupowaniem w Firleju. Wzięli w nim udział działacze Boras Lewart Team Lubartów, przedstawiciele samorządu Miasta Lubartów. I miłośnicy kolarstwa. – Sekcja była potrzebna, gdyż przez ostatnie dwa lata nie było słychać o kolarzach w Lubartowie. Jest to długa tradycja w mieście. Kolarze jeździli w latach 60 z wielkimi sukcesami – mówił Janusz Pożak, były kolarz, organizator Święta Roweru.

Burmistrz Krzysztof Paśnik podkreślił, że ratusz chętnie wspomaga tego typu działanie, które promuje miasto Lubartów. – Jeśli była możliwość, aby reaktywować sekcję kolarską, to jest ważne działanie, miasto angażuje się nie tylko finansowo, ale też lokalowo. W ramach MKS Lewart AGS Lubartów są mocne sekcje taekwon-do, tenis stołowy, a teraz będzie sekcja kolarska – mówił burmistrz Krzysztof Paśnik.

Trenerem Grupa Kolarskiej Boras Lewart Team Lubartów jest Paweł Staszczak. Planowane jest zgrupowanie na przełomie lutego i marca. W sytuacji, gdy będzie możliwość – jest to wyjazd na Majorkę lub do Chorwacji. Zawodnicy chcą także ścigać się w Belgii.

Sylwia Cichoń