Doceniony monodram Kamila Żebrowskiego na scenie PMDK

Monodram „Kochany Panie Ludwiku” w reżyserii lubartowianina Kamila Żebrowskiego oraz Jolanty Tomasiewicz 10 kwietnia  będzie można obejrzeć na scenie PMDK. Przypomnijmy, że dzieło to zostało docenione na Ogólnopolskim Festiwalu Małych Form Teatralnych „Arlekinada”, gdzie zdobyło trzy nagrody.

Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Lubartowie zaprasza 10 kwietnia 2019 r. o godz. 18.00 na monodram pt. „Kochany Panie Ludwiku” w wykonaniu Kamila Żebrowskiego w reżyserii pani Jolanty Tomasiewicz. Prezentacji utalentowanego aktora Teatru Trupa z PMDK towarzyszyć będzie wystawa i spotkanie poświęcone – tak, jak i monodram – słynnemu polskiemu aktorowi i reżyserowi Ludwikowi Sempolińskiemu.

Na wystawie obejrzeć będzie można zdjęcia i dokumenty barwnie opisujące życie bohatera wystawy, a na honorowym miejscu umieszczony zostanie cylinder – autentyczny, przedwojenny, należący do Ludwika Sempolińskiego. Wszystkie eksponaty trafiły na wystawę ze zbiorów pana Macieja Rysaka i jego rodziny.

Kamil Żebrowski niedawno został uznany najlepszym aktorem Ogólnopolskiego Festiwalu Małych Form Teatralnych „Arlekinada” w Inowrocławiu przez jury profesjonalne (aktorka Marta Nieradkiewicz oraz reżyserzy Tomasz Wasilewski i Jerzy Rochowiak), jury młodzieżowe i jury Rady Miasta Młodych. Lubartowianin występował w konkursie z monodramem „Kochany panie Ludwiku”, który do tej pory nie miał premiery w Lubartowie, nadchodzi zatem pierwsza okazja do podziwiania utalentowanego podopiecznego pani Tomasiewicz na rodzimej scenie sali teatralnej „Międzyziemie” w PMDK.

Kamil Żebrowski jest aktorem Teatru Trupa od 6 lat. Zadebiutował w spektaklu „Zimowy pogrzeb”, a w kolejnych – „Męczeństwo Piotra Oheya” i „Big Touches” zagrał główne role. Monodramem „Kochany Panie Ludwiku” Kamil – jako tegoroczny maturzysta – kończy swoją karierę w PMDK, ale też – mamy nadzieję – rozpoczyna karierę artystyczną, kandydując na Wydział Aktorski PWST. Wstęp wolny.