Dodatkowe pieniądze na wymianę pieców

Dobra wiadomość dla mieszkańców Lubartowa, którzy chcą wymienić swój stary piec na ogrzewanie proekologiczne i otrzymać 5 tys złotych dotacji. Urząd Miasta Lubartów przeznaczył na ten cel dodatkowe 250 tysięcy złotych w budżecie na 2020 rok. Pozwoli to na zawarcie kolejnych umów z wszystkimi osobami, których wnioski znajdują się na liście rezerwowej od 2019 roku oraz na ogłoszenie nowego naboru wniosków w tym roku.

Dotacja z budżetu miasta do wymiany kotła opalanego paliwem stałym wynosi maksymalnie 5 000 złotych, przy czym nie może przekroczyć 50 procent kosztów takiej wymiany. Stary kocioł, zgodnie z warunkami programu, można zastąpić ogrzewaniem z sieci miejskiej (PEC), piecem elektrycznym lub gazowym, czy też pompą ciepła.

O dofinansowanie do wymiany pieca można się również starać w programie „Czyste powietrze”. Tu może ona wynieść nawet 90 procent kosztów kwalifikowanych. Osoby zainteresowane wymianą pieca w ramach tego programu mogą skorzystać z pomocy przy wypełnianiu i złożeniu wniosku, której udzielają pracownicy Urzędu Miasta Lubartów. Kontakt: tel. 81 854 46 22.