Dofinansowanie na wozy strażackie – konferencja prasowa

Oficer Prasowy Komendy Powiatowej PSP w Lubartowie informuje, że w okresie od dnia 20.02.2023 r. do dnia 26.02.2023 r. na terenie powiatu lubartowskiego miało miejsce 20 zdarzeń, w tym 16 miejscowych zagrożeń, 4 pożary oraz 0 alarmów fałszywych.

 

27 lutego w Komendzie Powiatowej PSP w Lubartowie odbył się briefing prasowy dotyczący rządowego dofinansowania na zakup samochodów ratowniczo-gaśniczych dla jednostek OSP. Spotkanie rozpoczął p.o. Komendanta Powiatowego PSP w Lubartowie st. kpt. Sylwester Goławski, a udział w nim wzięli: Poseł Sławomir Skwarek, Wicestarosta Lubartowski Jacek Pożarowszczyk, Burmistrz Miasta Kamionka Karol Ługowski, Burmistrz Miasta Kock Tomasz Futera oraz przedstawiciele jednostek OSP przewidzianych do dofinansowania.

W środę 22 lutego wiceminister Maciej Wąsik zatwierdził zestawienie jednostek OSP, które w 2023 r. otrzymają dofinansowanie na zakup samochodów ratowniczo-gaśniczych. Dzięki tym środkom do strażaków ochotników z całego kraju trafi 675 nowych pojazdów, a 3 spośród nich otrzymają jednostki z Kamionki, Kocka oraz Jeziorzan.