Domowe ferie z LOK wielkim sukcesem

Ferie online z LOK przeszły najśmielsze oczekiwania. W sumie blisko 13 tysięcy osób zainteresowało się feryjnymi propozycjami. Wśród nich były między innymi planszówkowe rozgrywki online, Feryjny Turniej Szachowy oraz zabawy z rękodziełem, czy konkurs na projekt gry planszowej.

Mini konkurs literacki – „Zimowo feryjna rymowanka” wygrał Antek Kwiatek. Zwycięzcami konkursu plastycznego – „Ferie z kotem, czyli moje ulubione zwierzątko” zostali: Marcelina Machoń, Antoni Kwiatek oraz Julia Janeczek. „Koronabiznes” to tytuł gry zaprojektowanej przez Bartka Guza, który wygrał konkurs „Moja pierwsza planszówka”.

 

 

Nina Janeczek (6 lat) z Przedszkola Motylek zajęła 3 miejsce w konkursie plastycznym
Julia Janeczek (6 lat) z Przedszkola Motylek zajęła 3 miejsce w konkursie plastycznym

 


Zuzia Lik ma 8 lat. Zajęła 3 miejsce w Feryjnym Turnieju Szachowym do lat 8. W szachy gra już rok. – Powoli się rozkręca – mówi tata Zuzi.

 

Antek Kwiatek (kl. 4 SP1) za uwiecznienie w konkursie plastycznym swojego psa Harda zajął 2 miejsce. Napisał też ciekawą rymowankę i zwyciężył mini konkurs literacki.

 

Klara Danił – mistrzyni do lat 10 w Feryjnym Turnieju Szachowym

 

Bartek Guz (13 lat) ze swoim projektem gry „Koronabiznes”. Gra ma podobne zasady do eurobiznesu. Są takie pola jak np. „kwarantanna”, „zostałeś zatrzymany przez policję za brak maseczki” – To pierwsza planszówka zaprojektowana przeze mnie. Lubię grać w eurobiznes więc chciałem stworzyć coś o biznesie. Jeszcze nie grałem w nią, ale planuje zagrać z bratem, który powiedział mi o tym konkursie – mówi Bartek.

 

Adam Kościańczuk, Dyrektor Lubartowskiego Ośrodka Kultury
Mimo, że nie mogliśmy spędzić zimowych ferii z naszymi podopiecznymi, cieszymy się, że do części z nich udało nam się dotrzeć on-line. Blisko 13 000 odbiorców naszych feryjnych propozycji, ponad 1000 partii rozegranych w 5-cio dniowym turnieju szachowym, ponad 300 graczy w planszówki, 4 konkursy z nagrodami, 6 lekcji rękodzieła – liczby mówią same za siebie. Dziękujemy za tak liczne odwiedziny i zapraszamy do śledzenia naszych mediów społecznościowych, tam nie ma nudy.

 

 

Agnieszka Karpińska, specjalista ds. promocji.
Dużą popularnością cieszyły się wspólne spotkania podczas codziennych zabaw w ramach zRÓB to z LOKiem. Mamy dobrą wiadomość – zabawy z rękodziełem, już niebawem, przerodzą się w cykl cotygodniowych propozycji na tworzenie m.in. prostych ozdób, czy prezentów oraz ponowne wykorzystanie niepotrzebnych materiałów.