DRUŻYNA RCEZ W II ETAPIE OLIMPIADY O ZUS

Monika Tołubińska, Małgorzata Romańczuk i Adriana Stasiak będą reprezentować Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej w Lubartowie w II etapie Ogólnopolskiej Olimpiady ZUS „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Reprezentantki Technikum Zawodowego kształcącego w zawodzie technik ekonomista znalazły się na piętnastym miejscu wśród najlepszych drużyn z województwa lubelskiego. Przed nimi kolejne wyzwanie – w ciągu trzydziestu minut uczennice będą musiały rozwiązać test składający się z dwudziestu pięciu pytań.

Jest o co walczyć, ponieważ Laureaci I, II i III miejsca Olimpiady otrzymają dodatkowe punkty w procesie rekrutacji na studia wyższe lub indeks na kierunek ściśle powiązany z tematyką Olimpiady. Tytuł laureata lub finalisty Olimpiady od przyszłego roku szkolnego będzie też zwalniał uczniów z pisemnej części egzaminu zawodowego w zawodzie technik ekonomista i technik rachunkowości. Laureaci Olimpiady otrzymają również nagrody rzeczowe przyznawane przez Komitet Główny: laptopy, tablety, czytniki e-booków.

Olimpiada odbywa się w ramach projektu edukacyjnego Zakładu Ubezpieczeń Społecznych „Lekcje z ZUS”. Celem projektu jest budowanie świadomości społecznej młodego pokolenia na temat ubezpieczeń społecznych. Poznawanie zagadnień z tym związanych ma pomóc w kształtowaniu świadomości społecznej młodych ludzi i uczyć odpowiedzialności za siebie oraz za inne pokolenia. W praktyce Olimpiada to szansa na zdobycie, utrwalenie i weryfikację wiedzy o prawach i obowiązkach wynikających z ubezpieczeń społecznych – zasiłkach, ubezpieczeniach, emeryturach, a także prowadzeniu własnej firmy.

II etap (wojewódzki) odbędzie się w piątek, 19 marca 2021r. Gratulujemy sukcesu, trzymamy kciuki i życzymy powodzenia naszej drużynie.