Drużynowe mistrzostwa szkół w szachach

W Lubartowskim Ośrodku Kultury 28 listopada zorganizowano Drużynowe Mistrzostwa Powiatu Lubartowskiego w szachach. Zwycięskie drużyny awansowały do zawodów wojewódzkich, które odbędą się w połowie grudnia w Zamościu.

Zawody otworzyła dyrektor Lubartowskiego Ośrodka Kultury Urszula Bednarczyk. Życzyła drużynom powodzenia i dobrych wyników na zawodach wojewódzkich, jednocześnie dając zawodnikom sygnał do startu. Pojedynki były zacięte, szczególnie w kategorii Licealiada, gdzie końcówki były grane w dużym niedoczasie. Tempo wynosiło 10’+5’’ bonusu za ruch. Rozegrano trzy odrębne turnieje w kategoriach: Igrzyska – klasy I – VI. Awans do zawodów wojewódzkich wywalczyła reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 3 w Lubartowie w składzie: Krystian Kozak, Aleksander Opolski, Klara Danił, Julia Szczerba. Drugie miejsce wywalczyła drużyna Szkoły Podstawowej nr 1 w Lubartowie. Trzecie miejsce reprezentacja Szkoły Podstawowej w Woli Skromowskiej, czwarte reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 4 w Lubartowie

Igrzyska młodzieży – klasy VII – VIII: Awans do zawodów wojewódzkich wywalczyła reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 3 w Lubartowie w składzie: Kacper Czuchryta, Michał Drozd, Ernest Goleń, Aleksandra Wetoszka. Drugie miejsce zajęła drużyna Szkoły Podstawowej nr 1 w Lubartowie, Trzecie miejsce reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 4 w Lubartowie

Licealiada: Awans wywalczyła drużyna ZS nr 2 w Lubartowie w składzie: Mateusz Bordzoł, Robert Aniołek, Alan Domański, Maja Mitura. Drugie miejsce zajęła reprezentacja II LO w Lubartowie, trzecie miejsce zajęła drużyna RCEZ w Lubartowie.

Organizatorami zawodów był Powiatowy Szkolny Związek Sportowy oraz Lubartowski Ośrodek Kultury.