Drużyny Lewartu liderują w II lidze

Trwają zmagania ligowe sezonu 2022/2023 w tenisie stołowym. Drużyny występujące w rozgrywkach II i III ligi mężczyzn oraz II ligi kobiet zakończyły już pierwszą część sezonu. We wspomnianych zmaganiach ligowych występują trzy drużyny Miejskiego Klubu Sportowego „Lewart” AGS Lubartów i dwa zespoły Miejskiego Klubu Sportowego Stowarzyszenie Tenisa Stołowego w Lubartowie. W II lidze kobiet i II lidze mężczyzn drużyny Lewartu znajdują się na pierwszym miejscu w tabelach. Przedstawiamy wyniki naszych drużyn oraz aktualną sytuację w ligowych tabelach.

W II lidze kobiet występują cztery drużyny, w tym Lewart Lubartów. W czwartej kolejce Lewart wygrał na wyjeździe z Optimą Zamość 9:1, a punkty zdobyły: Anna Lipska, Katarzyna Jusiak, Agata Lipska – po 2,5 oraz Magdalena Lipska – 1,5.

Po pięciu kolejkach Lewart zajmuje pierwsze miejsce w tabeli z kompletem 8 pkt.

W II lidze mężczyzn występuje 12 zespołów, w tym Lewart I Lubartów i STS I Lubartów. Rozpoczęła się już druga część rozgrywek. Obie lubartowskie drużyny grają w grupie awansowej. W dwunastej kolejce drugoligowych rozgrywek doszło do derbów Lubartowa, podczas których Lewart I podejmował STS I. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Lewartu I 10:0. Punkty zdobyli: Konrad Kudło, Mateusz Jurewicz, Norbert Jóźwiak i Jakub Sagan – po 2,5. Barwy STS I Lubartów reprezentowali: Krzysztof Barszcz, Jarosław Woźniak, Bartosz Kiciak i Przemysław Pawlas.

Po dwunastu kolejkach Lewart I zajmuje pierwsze miejsce w tabeli z kompletem 24 punktów. STS I zajmuje szóste miejsce (13 pkt).

W III lidze mężczyzn występuje 12 zespołów, w tym Lewart II Lubartów i STS II Lubartów. Rozpoczęła się już druga część rozgrywek. Lewart II gra w grupie awansowej, a STS II w grupie spadkowej. W dwunastej kolejce III ligi Lewart II przegrał w meczu wyjazdowym z Cisowianką Drzewce 3:7, a punkty zdobyli: Andrzej Pawłowski i Maksymilian Karczmarz – po 1,5. Wystąpili także Wiktor Kozioł i Bartosz Wójtowicz. W tej samej kolejce STS II przegrało we własnej sali z Ogniwem II Chełm 3:7. Punkty zdobyli: Paweł Rydzewski, Michał Karpiński i Paweł Kaznowski – 1. Wystąpił także Mariusz Baranowski.

Po dwunastu kolejkach Lewart II zajmuje piąte miejsce w ligowej tabeli w grupie awansowej (14 pkt), a STS II piąte miejsce w grupie spadkowej (2 pkt).

ig