Drużyny z „Trójki” mistrzami i wicemistrzami powiatu w konkursie Wielkiej Ligi Czytelników

6 marca br. otrzymaliśmy wyniki powiatowego etapu konkursu czytelniczego, w którym bierze udział biblioteka szkolna ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Piotra Firleja w Lubartowie. Dwie drużyny reprezentujące szkołę znalazły się w gronie nagrodzonych.

Gratulujemy Zuzi Zielińskiej z 2c, Wiktorii Urban z 3c i Joasi Weremczuk z 2d, które zostały Mistrzami Powiatu w Ogólnopolskich Mistrzostwach Powiatowych Wielkiej Ligi Czytelników. Dziewczynki reprezentujące bibliotekę SP3 w kategorii klas I-III uzyskały najwyższą liczbę punktów w powiecie (167/170). Tylko 3 pytania z treści książki „Marcel i czas” E. Becker ze 150 sprawiły pewną trudność, pozostałe okazały się bajecznie proste. Tym samym nasze reprezentantki zakwalifikowały się do etapu wojewódzkiego VI Ogólnopolskiego Konkursu Wielkiej Ligi Czytelników, który odbędzie się już 28 marca br. Czasu mało, a trzeba przeczytać kolejną książką. Tym razem będzie to pozycja J. Bednarek „Smopsy”.

Gratulacje należą się też Zuzi Marzędzie i Amelce Symbor z 6c, które w kategorii klas IV-VI zdobyły tytuł II Wicemistrza Powiatu. Dziewczęta zmierzyły się z książką „Skandal w stolicy nudy” P. Beręsewicza.

Trzymamy kciuki za dziewczęta w etapie wojewódzkim!

Ewa Abramek