Dużo śmiechu na basenie

IV edycja „Rodzinnego pływania” dla dzieci z rocznika 2008-2005

Na basenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Lubartowie już po raz czwarty zorganizowano imprezę „Rodzinne pływanie”, dla dzieci z rocznika 2008-2005 oraz ich opiekunów. „Rodzinne pływanie” przeprowadzone 17 marca, było formą zabaw, w których brali udział również opiekunowie.

Impreza przyciągnęła na pływalnię 70 uczestników (35 dzieci, każde z jednym opiekunem). Wśród ciekawych konkurencji było m.in. dmuchanie w kolorowe piłeczki, holowanie dziecka, pływanie w kołach ratunkowych, wyławianie krążków z dna basenu oraz zbieranie piłeczek z wody na czas. Dużo śmiechu sprawili opiekunowie. Na koniec imprezy siedząc lub leżąc na kołach ratunkowych, musieli (korzystając z lin) przeciągnąć się z jednej strony basenu na drugi.

Mimo braku punktacji za miejsca, każdy bawił się bardzo dobrze. Każde dziecko dostało pamiątkowy dyplom, medal, słodycze oraz upominki. Przy wyjściu z basenu na dzieci czekały pączki oraz drożdżówki ufundowane przez piekarnię p. Ewy Bigoraj.

Organizatorem imprezy był Lubartowski Klub Pływacki „SKALAR”, przy współpracy z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Lubartowie. Nagrody zostały ufundowane przez: Urząd Miasta Lubartów, Dawid Gwóźdź – Maszyny Budowlane, Przedsiębiorstwo WOL-MAT Emil Woliński, Firmę „Klinex”, Restaurację „Stara Łaźnia”, Państwa Cybul, Państwa Nankiewicz.

Warto wspomnieć o wolontariuszach, którzy pomagali podczas imprezy: Karolina Rogalska, Maciej Pasek, Artur Sadurski.

Serdeczne podziękowania dla Ryszarda Gieracha za udostępnienie nagłośnienia oraz Janusza Gieracha, dyrektora MOSiR Lubartów za udostępnienie pływalni na czas imprezy.

JA, LKP Skalar, foto: LKP Skalar