Dwa dni z Teatrem Arteria

Jak co roku Teatr Arteria dokonał podsumowania sezonu artystycznego, prezentując spektakle przygotowane przez grupy dziecięce i młodzieżowe działające w Lubartowskim Ośrodku Kultury. Wszystkie spektakle wyreżyserował Adrian Krać, instruktor teatralny LOK.

Przegląd podzielony był na dwa dni.

Pierwszego dnia 20 czerwca, na sali widowiskowej Lubartowskiego Ośrodka Kultury można było zobaczyć spektakle grup dziecięcych „Po prostu Kopciuszek” oraz „Śnieżka Lajt”. Były to współczesne wersje klasycznych bajek w komediowej odsłonie. Obydwa spektakle zaprezentowały się znakomicie, bawiąc publiczność i wywołując gromkie brawa.
Drugi dzień przeglądu, 22 czerwca, należał do młodzieży. Teatr Arteria zaprezentował premiery spektakli „Przeklęta Kultura!” oraz „Niespokój”. Pierwszy z nich oparty na tekstach Witkacego, powstał pod koniec 2016 roku, jednak dopiero podczas przeglądu był po raz pierwszy zagrany w Lubartowie. Do tej pory zdobywał wyróżnienia oraz nagrody na lokalnych oraz ogólnopolskich festiwalach. W czasie jego grania skład zmieniał się kilkukrotnie i dopiero teraz możemy podziwiać zgrany zespół z dużym potencjałem.
Drugi spektakl pod tytułem „Niespokój”, publiczność mogła obejrzeć w niekonwencjonalny sposób czyli na scenie, blisko aktorów. Spektakl został zrealizowany z myślą o II Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Alternatywnych w Chełmie. Premiera nie była jednak końcem pracy nad spektaklem. Zespół spotyka się codziennie szukając nowych wartości w formie scenicznej i relacjach między postaciami.

Emilia Kosek