DWA MEDALE PINGPONGISTÓW Z „TRÓJKI”

30 stycznia w Werbkowicach rozegrano Finał Wojewódzki Igrzysk Młodzieży Szkolnej (roczniki 2003-2005) w drużynowym tenisie stołowym. Powiat lubartowski reprezentowały dwie drużyny ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Lubartowie, które po zwycięstwach w zawodach powiatowych i rejonowych znalazły się w gronie 12 zespołów walczących o prawo startu w Mistrzostwach Polski.

Drużyna dziewcząt w składzie: Agata Lipska, Karolina Wójtowicz i Aleksandra Karwat były tego dnia nie do pokonania i po bardzo dobrej grze pewnie zajęły pierwsze miejsce. Drużyna chłopców w składzie: Damian Borzęcki i Rafał Pawłowski już w pierwszym meczu trafiła na zdecydowanych faworytów, zespół ze szkoły w Niedrzwicy Dużej. Chłopcy z Lubartowa byli o krok od sprawienia dużej niespodzianki. Ostatecznie, po bardzo wyrównanym spotkaniu musieli uznać wyższość przeciwników. W następnych pojedynkach odnieśli pięć kolejnych zwycięstw, kończąc zawody na drugim miejscu. Opiekunem lubartowian był Andrzej Pawłowski.

W czerwcu obydwie drużyny będą reprezentować Województwo Lubelskie w Drużynowych Mistrzostwach Polski, które zostaną rozegrane w Rawie Mazowieckiej.

ig