DWA RAZY 1:3 PIŁKARZY LEWARTU

Trwa druga część rozgrywek IV ligi lubelskiej w sezonie 2022/2023. Ostatnio piłkarze Lewartu Lubartów rozegrali dwa ligowe spotkania. W meczach tych podopieczni Grzegorza Białka dwa razy przegrali w stosunku 1:3 – na własnym boisku z Tomasovią Tomaszów Lubelski i na wyjeździe ze Stalą Kraśnik. Po sześciu kolejkach w grupie mistrzowskiej w ligowej tabeli lubartowianie zajmują ósme miejsce. Zgromadzili 40 punktów (wliczane są punkty zdobyte w pierwszej części sezonu).

WICELIDER WYGRAŁ W LUBARTOWIE

W piątej kolejce grupy mistrzowskiej jedenastka z Lubartowa podejmowała na własnym boisku wicelidera rozgrywek – Tomasovię Tomaszów Lubelski. Przeciwnik ma jeszcze teoretyczne szanse na awans do III ligi. Goście objęli prowadzenie w 13 minucie, a tuż po zmianie stron mieli już w zapasie dwa trafienia. W 66 minucie bramkarza przyjezdnych pokonał Bartłomiej Koneczny i Lewart złapał kontakt. Po kilku minutach Koneczny mógł doprowadzić do remisu. Niestety nie udało się. W odpowiedzi Tomasovia trafiła trzeci raz i wywiozła z Lubartowa komplet punktów.

STAL POKONAŁA LEWART

W ostatnim z dotychczas rozegranych spotkań podopieczni Grzegorza Białka grali na wyjeździe ze Stalą Kraśnik. Nie był to dobry mecz w wykonaniu jedenastki z Lubartowa, zwłaszcza pierwsza połowa. Gospodarze przed zmianą stron dwa razy pokonali Damiana Podleśnego. W drugiej odsłonie Lewart zagrał znacznie lepiej. Wystarczyło to na zdobycie bramki, którą na swoim koncie zapisał Hubert Giletycz. Stal też strzeliła bramkę i dlatego mecz zakończył się wynikiem 3:1.

Dokumentacja ostatnich spotkań ligowych Lewartu Lubartów:

Lewart Lubartów – Tomasovia Tomaszow Lubelski 1:3 (0:1); bramkę dla Lewartu zdobył w 66 minucie Bartłomiej Koneczny.

Skład Lewartu: Podleśny – Michałów (od 70 min. Pęksa), Niewęgłowski, Urban, Iskierka (od 84 min. Bednarczyk), Koneczny, Kamil Zieliński, Sulowski (od 65 min. Ciechański), Najda, Aftyka, Rejmak (od 59 min. Giletycz).

Stal Kraśnik – Lewart Lubartów 3:1 (2:0); bramkę dla Lewartu w 81 minucie zdobył Hubert Giletycz.

Skład Lewartu: Podleśny – Michałów, Niewęgłowski, Majewski, Urban, Koneczny (od 87 min. Duda), Pikul (od 70 min. Kuzioła), Ciechański (od 70 min. Pęksa), Iskierka (od 60 min. Giletycz), Aftyka (od 82 min. Rejmak), Najda.

W najbliższy piątek 26 maja, w ramach siódmej kolejki grupy mistrzowskiej piłkarze Lewartu zagrają na własnym boisku z drużyną Gryf Gmina Zamość. Początek spotkania o godzinie 18.00. Ósma kolejka zaplanowana jest na weekend 3/4 czerwca. Wtedy to jedenastka z Lubartowa zagra na wyjeździe z Granitem Bychawa. Mecz w niedzielę 4 czerwca rozpocznie się o godzinie 17.00. Ostatni raz przed własną publicznością w tym sezonie lubartowianie zagrają w piątek 9 czerwca. O godzinie 15.00 zabrzmi pierwszy gwizdek sędziego w konfrontacji Lewart Lubartów – Start 1944 Krasnystaw.